Polski horror z gwiazdorską obsadą trafi również na PS5. Nowy zwiastun z rozgrywką

Fort Solis wyjdzie też na PS5. Zwiastun polskiego horroru z gwiazdami
Newsy PC PS5

Fort Solis to szalenie ambitnie zapowiadający się polski horror ze znanymi nazwiskami pokroju Rogera Clarka czy Troya Bakera. Wyjdzie też na PS5!

Pierwszy raz o ambitnym polskim horrorze science-fiction usłyszeliśmy w ubiegłym roku, gdy twórcy ze studiów Black Drakkar Games i Fallen Leaf zaprezentowali dość enigmatyczny zwiastun. Wtedy już stało się jasne, że mierzą oni wysoko. Nie mówię tu nawet o klimacie czy grafice, które też jawią się interesująco. Chodzi o gwiazdy, jakie usłyszmy w grze.

Fort Solis to horror ze znanymi nazwiskami w obsadzie, które zdecydowanie pomogą twórcom w zrobieniu większego szumu wokół gry. W głównej roli znajdziemy tu Rogera Clarke’a, którego znać możemy m.in. z fenomenalnej roli Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2. Do tego może spodziewać się wiecznie uwielbianego Troya Bakera jako podejrzanego medyka, a także Julię Brown (znaną z różnych seriali np. The Last Kingdom i Alienista) jako pomoc dla postaci Clarke’a.

Twórcy wykorzystali wiosenną edycję Future Games Show 2023 jako świetną okazję do zaprezentowania nowego materiału z gry. Tym razem dostaliśmy zwiastun z elementami rozgrywki. Być może nie wygląda jak “czysty gameplay”, ale twórcy chwalą się, że w samej grze nie uświadczymy elementów HUD czy ekranów ładowania, a do tego całość śmiga na Unreal Engine 5.

Na razie niestety nie znamy daty premiery ani innych szczegółów oprócz tego, że gra ukaże się na PC i, wbrew temu co początkowo sądzono, PS5. Fort Solis docelowo miałoby trafić do graczy w okresie najbliższego lata, ale czekamy na więcej informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie