Bolesna lekcja dla Ubisoftu i to na żywo, na oczach gamingowego świata

To nie tak miało być, zupełnie nie tak…

For Honor jest naprawdę niezłą produkcją sieciową, która niestety cierpi na uporczywe błędy. Ubisoft zapewne będzie z nimi walczył, lecz póki co, nie wygląda to najlepiej…

Deweloper zorganizował oficjalny turniej For Honor specjalnie przed startem trzeciego sezonu w grze, który rozpocznie się już jutro (poniżej przypominamy nadchodzące nowości). Jak się okazało, biorący w nim udział zawodnicy specjalnie wykorzystywali błędy techniczne i zły balans postaci, by wygrywać pojedynki.

Najbardziej popularnym wojownikiem okazał Raider, którego szarża, jeśli wykonamy ją w odpowiedni sposób, jest nie do zablokowania. Jego chwytu nie da się wówczas uniknąć, zatem pojedynki przeradzały się nieraz w ciągłe próby złapania przeciwnika.

Innym problemem okazał się błąd, przez który postać blokująca chwyt upada, gdy stoi na nierównym gruncie. Zobaczcie, jak zareagował po takim bugu jeden z zawodników.

Gracz, który wygrał finał wykorzystał natomiast błąd, który pozwala zmienić charakterystyki ataku postaci. Zawodnik sam przyznał, że specjalnie posiłkował się taką furtką.

Podczas wręczania głównej nagrody za turniej, projektant For Honor powiedział śmiejącemu się zwycięzcy, że wkrótce będzie musiał zmienić swój styl rozgrywki (zobaczycie na 1:20 w poniższym materiale). Miejmy nadzieję, że taka lekcja sprawi, że For Honor doczeka się stosownych ulepszeń.

Cztery filmiki zwiastujące nowe atrakcje w For Honor

Przypominamy, że 15 sierpnia wystartuje trzeci sezon w For Honor, który otrzymał nazwę Gorycz i Chwała. Wraz z nim do gry trafią nowe postacie – Gàidhealer oraz Gladiator.

Pierwszy z bohaterów dysponuje bronią o bardzo dużym zasięgu, jakiego nie ma żaden miecz w For Honor. Dodatkowo możemy przełączać się pomiędzy dwoma stylami walki: defensywny wzmocni naszą obronę, a ofensywny pozwoli na zastosowanie lepszych ataków, lecz ograniczy naszą możliwość blokowania ciosów przeciwnika. Gladiator jest natomiast lekko uzbrojonym i bardzo zwinnym osiłkiem.

Jakie mapy? Lokacja Warta to ruiny twierdzy, gdzie jedynie wieża jest w stanie nienaruszonym. Wikińska Wioska przenosi nas do nadmorskiej osady, gdzie możemy zginąć nie tylko z rąk przeciwnika, lecz zostać również zmiażdżonym przez… wielką beczkę najeżoną kolcami (zobaczycie ją na trailerze mapy).

Jeśli posiadacie przepustkę sezonową do For Honor, dostaniecie darmowy dostęp do nowych postaci 15 sierpnia, pozostali gracze będą mogli kupić bohaterów za walutę w grze od 22 sierpnia, płacąc za każdego po 15 tysięcy Stali.

Dwie nowe mapy trzeciego sezonu – Sentinel and Viking Village – będą z kolei udostępnione dla wszystkich graczy już 15 sierpnia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.