Finał x-kom CLASH za nami

Finał x-kom CLASH za nami
E-sport Newsy PC

Overused i Team AGG – to drużyny, które w miniony weekend wywalczyły zwycięstwo podczas 1. edycji turnieju gamingowego x-kom CLASH.

Rywalizację najlepszych graczy o łączną pulę nagród sięgającą niemal 100 tysięcy złotych śledziło na żywo ponad 10 tys. osób. Uczestnicy wydarzenia mogli również skorzystać z atrakcji czekających w specjalnych punktach partnerów, pograć na sprzęcie SteelSeries, Roccat, Razer i iiYama w Strefie Wolnego Grania, a także spotkać się z najpopularniejszymi w Polsce youtuberami i cosplay’erami. Organizatorem wydarzenia była firma
x-kom.

W sobotę pierwszego dnia mistrzostw, zawodnicy rywalizowali w turnieju „League of Legends”. Do półfinałów zakwalifikowały się cztery formacje: Overused, Bobaski, Szef+6 oraz Illuminar Honor Gaming. Zespół Overused będący faworytem spotkania bez większego problemu pokonał Bobaski, mimo że ekipa Łukasza „Puki style” Zygmunciaka niejednokrotnie pokazała, że jest w stanie zagrozić swoim rywalom. Bardzo agresywna gra Bobasków sprawiła, że mieli oni na początku turnieju dużą przewagę, która z czasem zaczęła się zmniejszać. Ostatecznie, po dwóch spotkaniach, z wynikiem 2:0 do finału awansowała drużyna Overused. W drugim półfinale, po blisko trzygodzinnym starciu Illuminar Honor Gaming bezlitośnie wykorzystało błędy Szef+6 i awansowało do finału z wynikiem 2:1. Bohaterem tego starcia został Wojciech „Tabasko” Kruza, który aż trzykrotnie ukradł przeciwnikom wzmocnienie barona. Finał, który rozegrał się pomiędzy Overused i Illuminar Honor Gaming rozpoczął się całkiem wyrównanie. W 18. minucie turnieju Overused zaczęło eliminować zawodników IHG zyskując ogromną przewagę nad rywalami, która dała im ostateczne zwycięstwo. Po ponad godzinnej rozgrywce drużyna złożona z zagranicznych graczy zdeklasowała w „League of Legends” polskie ekipy, wygrywając w wielkim finale z Illuminar Honor Gaming 2:0. Tym samym to właśnie Wicemistrzowie Polski (chociaż z zagranicznym składem) zdobyli puchar x-kom CLASH i 25 tys. złotych.

Tego dnia nie zabrakło także spotkań z popularnymi youtuberami i cosplayerami. Na swoich fanów w specjalnych strefach partnerów czekali m.in. Izak, Vertez, Merghani, Matuss, Madlencia, Issabel, Violet i Syndgraphy, z którymi można było porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Ponadto fani Izaka mogli wziąć udział w specjalnej prelekcji z najbardziej popularnym komentatorem meczów e-sportowych Counter Strike : Global Offensive.

W trakcie drugiego dnia mistrzostw x-kom CLASH cztery formacje: Team AGG, ex-noMERCY, Team Kinguin, PRiDE Gaming zmierzyły się w turnieju „Counter-Strike : Global Offensive”. Pierwszy półfinał rozegrał się między Team AGG i byłym zespołem noMERCY. Pierwszą lokacją była mapa „Mirage”, która zakończyła się wynikiem 16:11 dla AGG pomimo początkowej przewagi ex-noMercy. Druga, mapa „Train” po wykorzystaniu przewagi ekonomicznej została zdominowana przez Team AGG, który wygrał aż 8 rund z rzędu, kończąc mapę z wynikiem 16:8. Ostateczny wynik tego starcia to 2:0 dla Teamu AGG. W kolejnym półfinale rozgrywek CS:GO naprzeciw siebie stanęły Team Kinguin oraz PRiDE Gaming. Zmagania rozpoczęły się od mapy „Train”, w której zespół PRiDE pokazał świetną formę. Ostateczny wynik 16:3 dla tej drużyny był ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza że faworytem był Team Kinguin. Druga lokacja „Mirage” po zaciętej wymianie ciosów zakończyła się wynikiem 16:14 dla formacji Team Kinguin. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla PRiDE Gaming, którzy przez jego część dominowali nad konkurentami. W wielkim finale Team AGG zmierzył się z PRiDE Gaming. Na pierwszej mapie lepiej spisali się podopieczni PRIDE, którzy zakończyli ten etap z rezultatem 16:9. Dobry początek nie przełożył się na ostateczny wynik spotkania. AGG pokonało swoich przeciwników na „Trainie”, aż 16:4. Trzecie, decydujące starcie miało miejsce na „Overpassie”, gdzie Team AGG zwyciężył i tym razem. Pojedynek zakończył się rezultatem 16:10, co finalnie dało wynik 2:1, a puchar x-kom CLASH i 25 tys. złotych trafiły do Polaków walczących pod skrzydłami amerykańskiej organizacji.

Kolejny dzień mistrzostw był również okazją do spotkań z gośćmi specjalnymi. O sukcesach, jakie osiągnęli w  mediach społecznościowych i pasji, która spowodowała, że są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych osób w sieci opowiedzieli m.in. Rojo, Mamiko, Kubson, Vertez, Merghani, Matuss, Masterczułek, Gimper, Kolega Ignacy, Pago i Rembol. Spotkania z gwiazdami sieci przyciągnęły rzesze fanów, którzy po kilkadziesiąt minut czekali w kolejce na zdjęcie ze swoimi ulubieńcami.

Poza turniejem gier, na gości x-kom CLASH czekały liczne atrakcje. Na dedykowanych stoiskach partnerów – ASUS, DELL, Intel i Lenovo, miłośnicy gamingu i nowych technologii mogli przetestować najnowsze produkty, zakupić sprzęt, podzespoły i akcesoria, otrzymać gamingowe gadżety, a także pograć w premierowe tytuły w Strefie Wolnego Grania. W rozegranych miniturniejach – „FIFA 2016” i „Heroes od the Storm” w strefie DELL, „Doom” i „Hearthstone” w strefie Lenovo czy „Street Fighter V” zawodnicy mogli zdobyć za pierwsze miejsce – 2000 zł, a za drugie 1000 zł.

Źródło: Materił organizatora

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie