Demo oczekiwanego Final Fantasy XV do pobrania

Demo oczekiwanego Final Fantasy XV do pobrania
Newsy PC

Zastanawiasz się, czy gra Final Fantasy to świat dla Ciebie? Boisz się wydać pieniądze na tytuł, któremu dodatkowo Twój komputer może nie podołać? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco, skorzystaj z rozwiązania zaoferowanego właśnie przez Square Enix – producentów Final Fantasy XV, które już 6 marca pojawi się na PC.

Final Fantasy po raz piętnasty i z pewnością nie ostatni

Posiadacze konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mogli cieszyć się grą Final Fantasy XV już w 2016 roku, a dokładniej od 29 listopada. Gra odniosła podobny sukces co poprzednia, czternasta odsłona cyklu pt. A Realm Reborn, jednak wówczas posiadacze blaszaków otrzymali tytuł jednocześnie z konsolowcami. Debiutujące niebawem Final Fantasy XV: Windows Edition będzie zawierać wszystkie dotychczasowe dodatki, które do tej pory ukazały się w grze. Ale to nie wszystko, bo twórcy zapowiedzieli właśnie, że FFXV czeka jeszcze 4 kolejne DLC, które rozwiną warstwę fabularną. Wszystkie mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Wersja na PC w 4 i 8K na pewno zrobi piorunujące wrażenie.

Final Fantasy XV demo PC. Skąd pobrać?

Demo zawiera w sobie pierwszy rozdział gry i pozwala graczowi na chociażby pełne przebycie tutorialu. Demo będzie automatycznie badać, jakimi podzespołami dysponujemy i odpowiednio uruchamiać rozdzielczości 4 i 8K. W przypadku, gdy zakupimy pełną wersję gry, sami zdecydujemy, czy chcemy oddzielnie pobrać tekstury odpowiedzialne za wyższą rozdzielczość. W tytuł zaimplementowano także technologię Dolby Atmos, co pozwoli cieszyć się niezwykłymi doznaniami ze strony audio.

Plik z wersją demonstracyjną ma 21 GB (najwięcej miejsca zabierają tu tekstury w wysokich rozdzielczościach) i można ją pobrać z kilku źródeł:

Przed rozgrywką upewnijcie się, że macie zainstalowane najnowsze sterowniki GeForce oznaczone numerem 391.01. Wydano je docelowo, aby polepszyć optymalizację nie tylko Final Fantasy XV dla PC, ale i usprawnić działanie PlayerUnknown’s Battlegrounds, World of Tanks oraz nadchodzącego Warhammer: Vermintide 2.

To jak? Dacie znać czy opłacało się tak długo czekać na wersję pecetową Final Fantasy XV.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie