FIFA 22 - odbicie główką - PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

To dlatego seria FIFA może zmienić nazwę. Doniesienia zdradzają szereg komplikacji

Niedawno EA Sports zasugerowało, że może w nieodległej przyszłości zmienić nazwę serii FIFA. Nie znaliśmy powodów tej decyzji, ale nowe doniesienia najpewniej właśnie je ujawniły.

Electronic Arts ma mieć problemy z negocjacjami z organizacją, której nazwy używa w tytule swojej flagowej serii gier piłkarskich. FIFA miała zażądać podwojenia kwoty, jaką EA płaci za prawa do marki i w efekcie Elektronicy musieliby zapłacić miliard dolarów za czteroletni okres od końca do początku Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – podają źródła New York Times.

Co więcej, organizacja chciałaby ograniczyć nieco prawa Electronic Arts do eksploatacji marki. Wydawca z kolei chciałby dodatkowo poszerzać swoje zasięgi, między innymi przez widowiskowe turnieje e-sportowe oraz specjalne, cyfrowe produkty. Mamy tu więc do czynienia ze sporym konfliktem interesów.

Wygląda na to, że EA coraz mocniej rozważa zmianę nazwy swojej serii i przygotowuje się do ewentualnego fiaska kolejnej umowy. Niedawno zarejestrowano znak towarowy, który mógłby zostać nowym tytułem cyklu. Możliwe jednak, że obie strony ostatecznie się dogadają i EA uda się wynegocjować korzystniejszą umowę.

Aktualne porozumienie wygasa po przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Te zakończą się 18 grudnia 2022 roku. EA Sports ma więc jeszcze trochę czasu na negocjacje. Jeśli nie przyniosą one oczekiwanych skutków, seria gier FIFA faktycznie może zmienić swoją nazwę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się