FIFA 22 częściowo pożegnała się z kolejnym piłkarzem

FIFA 22 - boisko - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Mason Greenwood jest kolejnym zawodnikiem usuniętym z FIFA 22. Wizerunku mężczyzny nie uświadczymy już w trybach offline i w składzie drużyny. Na ten moment gracze mogą handlować jeszcze jego kartą FUT. Dotyczy to platform PC, Xbox i PlayStation.

Wielu może kojarzyć Masona z roli napastkinka w Manchester United oraz w reprezentacji Anglii. W ostatnich dniach światem wstrząsnęła wieść o opublikowanych przez jego partnerkę fotografiach i nagraniach. Te przedstawiają m.in. liczne ślady pobicia na jej ciele oraz scenę gwałtu, gdzie oprawcą jest wyżej wymieniony mężczyzna.

Nie trzeba było czekać prędko na odpowiednią reakcję EA Sports. Obecnie w FIFA 22 praktycznie nie da się uświadczyć podobizny oskarżonego piłkarza – pisze zagraniczny Eurogamer. Wyjątkiem pozostaje tryb FUT, gdzie pozostała jego karta, jednak wydaje się to być kwestią czasu, aż i stamtąd zniknie twarz piłkarza.

Przypominam, że podobna sytuacja miała miejsce na świeżo po debiucie najnowszej części FIFA-y. Pod koniec września ubiegłego roku z gry usunięto Benjamina Mendy’ego, który to również został oskarżony o gwałt. Wtedy to jednak chwilę zajęło twórcom produkcji, aby zablokować dostęp do zawodnika. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie