FIFA 22 - Manchester City - zawodnicy naradzają się przed rozpoczęciem meczu- PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Z FIFA 22 usunięto zawodnika Manchesteru City i reprezentacji Francji

Świat obiegła wieść na temat usunięcia z FIFA 22 znanego na całym świecie piłkarza w związku zatrzymaniem go i postawieniem mu zarzutów. Obrońca już od ponad miesiąca nie gra w swoim klubie.

Benjamin Mendy został oskarżony o cztery zarzuty gwałtu i jeden zarzut napaści na tle seksualnym. Wymienione czyny miały mieć miejsce na przestrzeni października 2020 i sierpnia 2021 roku. Zawieszony zawodnik obecnie czeka na proces.

EA podjęło się usunięcia go z Manchesteru City, reprezentacji Francji oraz paczek dostępnych w ramach FUT oraz Ultimate Draft, o czym donosi zagraniczny Eurogamer na podstawie rozmowy z wydawcą.

Już miesiąc temu Manchester City opublikował w swoich social mediach wieść na temat zawieszenia Benjamina. W tej samej wiadomości potwierdzono, że Mendy znajduje się w rękach policji i postawiono mu wyżej wymienione zarzuty.

Warto wspomnieć, że usunięcie piłkarza z gry miało miejsce dopiero na dzień od premiery 10-godzinnego triala FIFA 22. Oznacza to, że gracze mogli przez krótki okres zagrać z Benem w drużynie. Szczerze mówiąc, dziwi mnie fakt, że do wycofania go z produkcji doszło tak późno, skoro o zawieszeniu go w rzeczywistości wiadomo tak długo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się