FIFA 17 – poznaliśmy piłkarza, który trafi na globalną okładkę

FIFA 17 – poznaliśmy piłkarza, który trafi na globalną okładkę
Newsy PC Polecamy PS3 PS4 X360 XOne

Właśnie zakończyło się głosowanie graczy. Oto piłkarz z okładki nadchodzącej gry FIFA 17.

EA podało, że na globalną okładkę gry FIFA 17 trafi Marco Reus z niemieckiego klubu piłkarskiego Borussia Dortmund. Pierwszy raz od wielu lat EA postanowiło, że FIFA 17 będzie miała jedną okładkę we wszystkich krajach. W Polsce nie zobaczymy więc na przykład Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego.

Marco Reus został wybrany przez graczy w ogólnoświatowym głosowaniu na okładkę, które zorganizował wydawca gry. Głosowanie trwało przez dwa tygodnie na oficjalnej stronie EA. Do wyboru byli:

  • James Rodriguez z Realu Madryt,
  • Anthony Martial z Manchester United,
  • Eden Hazard z Chelsea FC,
  • Marco Reus z Borussii Dortmund.

W sumie gracze oddali ponad 3,1 mln głosów. Zwycięzcą został Marco Reus. Jest on bardzo utalentowanym skrzydłowym i jednocześnie należy do grona najgroźniejszych napastników w Europie. Został wybrany Piłkarzem Roku w Niemczech w 2012 roku i posiada 29 występów w niemieckiego reprezentacji. Niedawno został kapitanem Borussii Dortmund, dzięki czemu będzie nosić opaskę kapitana w nadchodzącym sezonie.

Jestem zaszczycony, że udało mi się dołączyć do grupy wyróżniających się piłkarzy, którzy trafili na okładkę gry FIFA – skomentował wyniki głosowania Marco Reus. Poniżej przedstawiamy oficjalną okładkę gry FIFA 17.

FIFA 17 okładka
FIFA 17 okładka

Nowości w FIFA 17

FIFA 17 przyniesie sporo nowości w rozgrywce i jedną z nich będą ulepszone starcia fizyczne. Electronic Arts wyjaśnia na oficjalnej stronie tytułu, że zmianie ulegnie sposób rozstrzygania starć fizycznych we wszystkich rejonach boiska, dzięki czemu mamy otrzymać pełną kontrolę nad zachowaniem piłkarzy podczas walki o pozycję i piłkę.

Mechanizm odpychania zmienia sposób przyjmowania piłki, dryblowania, walki bark w bark i gry w obronie. W ten sposób rywalizacja o pozycję i piłkę będzie dużo bardziej realistyczna. Nowy system pozwala skutecznie przytrzymać piłkę i dać koledze z drużyny czas na wyjście na dogodną pozycję – tłumaczą Elektronicy. Wydawca dodaje, że starcia między zawodnikami zyskują na realizmie na całej murawie: nowe zderzenia z bramkarzami, interwencje w poprzek tułowia, rywalizacja o bezpańskie piłki, walka o pozycję przy górnych piłkach i panowanie nad piłką podczas zastawiania się.

FIFA 17 to również lepsza ochrona piłki podczas dryblingu: Nowy mechanizm zastawiania piłki zależny od bliskości rywala pomoże obronić piłkę przed atakami przeciwników. W ten sposób obrońca może jednocześnie chronić piłkę i poruszać się w dowolnym kierunku.

Przypominamy, że FIFA 17 będzie dostępna od 29 września tego roku na Xbox One, PS4, PC, Xbox 360 oraz PS3. W przypadku komputerów oraz konsol obecnej generacji tytuł zostanie napędzony przez silnik Frostbite, znany m.in. z serii Battlefield. Tytuł ma dzięki temu zyskać na realności przedstawionego świata.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie