Partyzantka z Far Cry 6 na nowym materiale. Twórcy opowiadają o fabule i postaciach

Partyzantka z Far Cry 6 na nowym materiale. Twórcy opowiadają o fabule i postaciach
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W sieci pojawił się nowy materiał z Far Cry 6. Twórcy opowiadają o postaciach i historii. Chcą, aby przedstawione wydarzenia były jak najbardziej realistyczne.

Far Cry 6 ma premierę już jutro, więc twórcy zasypują nas nowymi materiałami z gry. Tym razem opowiadają o historii i najważniejszych postaciach.

Far Cry 6 z charyzmatycznym antagonistą

Oczekując kolejnych części popularnej serii strzelanek od Ubisoftu możemy być pewni co najmniej dwóch rzeczy. Po pierwsze – gra otworzy przed nami bogaty świat, z wieloma możliwościami dotyczącymi ścieżki, jaką podążymy, aby wykonać misję. Po drugie – znów naszym głównym wrogiem zostanie postać, którą powinniśmy zapamiętać na długo. Tym razem antagonista ponownie wysuwa się na pierwszy plan. Zagrał go w końcu znany aktor, Giancarlo Esposito.

FC6 zabierze nas do fikcyjnego państwa Yara. Twórcy nie ukrywają, że najbardziej inspirowali się Kubą, wraz z jej charakterystycznym stylem architektonicznym, ale też dramatyczną historią. Deweloperzy wyjaśniają, że chcieli, aby główny bohater (lub bohaterka) tym razem pochodził z miejsca, w którym dzieje się akcja gry, a nie był przybyszem „z zewnątrz”, aby podkreślić związek z rewolucją najbardziej, jak to możliwe.

Tym razem główny antagonista zyskał nieco więcej „ludzkich cech”. Jest silnie umotywowany – w końcu sam obserwował, jak 50 lat wcześniej rewolucja straciła jego ojca. Te wydarzenia ukształtowały go, więc postanowił zaprowadzić na wyspie swój własny porządek. Tego samego światopoglądu próbuje również nauczyć 13-letniego syna, Diego. Problem w tym, że chłopak jest nastolatkiem i mimo silnej więzi z ojcem, chciałby wieść życie, jak inni młodzi ludzie.

Deweloperzy podkreślają, że chcą przekazać „najbardziej rzeczywistą historię rewolucji”. Dlatego zadbali o odpowiednią kreację świata i wyposażyli nas w ponad 100 broni, z których większość istnieje naprawdę. Reszta opiera się na zasadzie „DIY” – partyzanci korzystają wyłącznie z tego, czym dysponują. Liczy się więc pomysłowość i dobry plan. Warto podkreślić, iż w FC6 mają znaleźć się też realistyczne, taktyczne zagrywki partyzantów.

Premiera gry nastąpi już jutro, tj. 7 października 2021 roku. FC6 zadebiutuje na PC, XONE, PS4, PS5 i XSX|S.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie