Kolorowi kosmici i podróże międzywymiarowe. Far Cry 6 otrzyma pokręcony dodatek

Far Cry 6 otrzyma dodatek z kosmitami i podróżą międzywymiarową
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Far Cry 6: Lost Between Worlds to dodatek do popularnej gry Ubisoftu, który ponownie kompletnie wykręca ideę podstawowej gry. Dość powiedzieć, że pojawią się kosmici i nie tylko.

Już 6 grudnia zadebiutuje nowe rozszerzenie do Far Cry 6. Tym razem, klasycznie zresztą dla serii, trafimy gdzieś zupełnie indziej niż w wersji podstawowej. Przygotujmy się na wściekle kolorowe strzelanie do kosmitów.

Far Cry 6: Lost Between Worlds zapowiedziane

Być może zabrzmię dziwnie, ale zazwyczaj nie czekam aż tak na kolejnego Far Cry, co na dodatek do niego. Do tej pory Ubisoft przyzwyczaił nas już, że główna seria idzie raczej tym samym torem, ale już dodatkowa zawartość to zupełnie pokręcone rzeczy. Zaczęło się w zasadzie od samodzielnego rozszerzenia Blood Dragon, które wrzuciło graczy „trójki” do ery VHS, neonów i cybernetycznych dinozaurów. Później wcale nie było gorzej, a każdy kolejny dodatek bawił mnie chyba bardziej, niż podstawka.

W czwartej części dostaliśmy lekko „Indiana Jonesowy” dodatek o Yeti, a w „piątce” Ubisoft wrzuciło nas na Marsa. To była tylko kwestia czasu, aż zostanie zapowiedziane jakaś forma kontynuacji do szóstej części. W końcu się jej doczekaliśmy, pod tytułem „Lost Between Worlds”. Jak sama nazwa wskazuje, trafimy do wywróconej do góry nogami Yary, tym razem z kosmitami.

Far Cry 6 niczym Doktor Strange

Czuć tu trochę popularne od ostatniego czasu „multiwersa”, a całość swoim sznytem kojarzyć się może z ostatnim filmem z serii Doktor Strange połączonym z Incepcją. Dani Rojas, główny bohater (lub bohaterka) znajduje na wyspie dziwny artefakt, który okazuje się sztuczną inteligencją. Ta nie pochodzi jednak z naszej planety. Wraz z nią zostajemy uwięzieni w międzywymiarowej iluzji wyspy Yara, skąd będziemy musieli się wydostać. Nie będzie to łatwe zadanie, bo na naszej drodze staną kosmici. Będą zaskakująco kolorowi, ale to dlatego, że do dyspozycji dostaniemy dwa rodzaje kolorowej amunicji, którą będziemy musieli dopasować do typu przeciwnika, z jakim walczymy.

Zwiastun budzi przekonanie, że wielką siłą dodatku będą mapy. Trafimy m.in. do abstrakcyjnej wizji miasta, do podwodnej krainy, a także lasów, które zmieniają się na naszych oczach. Pod względem rozgrywki skupimy się na rozwiązywaniu zagadek, wspinaczce i na walce z przeciwnikami, aby odszukać części maszyny, która pozwoli nam wrócić do domu. Twórcy obiecali także możliwość przechodzenia misji po parę razy, licząc na nowe wyposażenie Premiera już 6 grudnia, w sam raz na Mikołajki. Dodatek do Far Cry 6 wyceniono na 20 euro (około 90 – 100 zł). Jest też horrendalnie drogie GOTY Edition

Przy okazji podstawowa wersja gry zyskała tryb Nowej Gry+ oraz parę nowych możliwości. Możemy również zagrać w darmowy trial obejmujący pierwsze rozdziały produkcji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie