Serial Falcon i Zimowy Żołnierz ocenzurowany… rok po premierze i w dość dziwny sposób

Falcon i Zimowy Żołnierz
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Po roku od premiery Falcon i Zimowy Żołnierz doczekali się… ocenzurowania przez platformę streamingową Disney+.

Portal The Direct informuje, że jeden z najczęściej piraconych seriali 2021 roku został częściowo zmieniony. Cenzura jest niezupełnie zrozumiała, zmieniły się bowiem zaledwie dwie i to nawet nie najbrutalniejsze sceny. W jednej z nich usunięto krew z twarzy i koszuli Wilfreda Nagela. Zamknięto mu również oczy, co możecie zobaczyć na poniższym zestawieniu grafik:

W innej scenie zmieniono natomiast całkowicie wydźwięk fragmentu; chodzi o moment, w którym Bucky rzuca metalową rurką w przeciwniczkę. W oryginalnej wersji przedmiot przebija jej ramię i unieruchamia ją, w nowej – rurka odbija się od jej ciała. Zrzuty ekranu nie ukazują tego zbyt dokładnie, lecz mimo to możecie zobaczyć je poniżej:

Z jednej strony złagodzenie przekazu na platformie dostępnej również dla dzieci może być zrozumiałą decyzją. Z drugiej jednak – Falcon i Zimowy Żołnierz powstał typowo z myślą o Disney+, twórcy mogli go zatem od początku przygotować w nieco łagodniejszej formie. Dziwi również zakres zmian; znacznie brutalniejsze sceny, jak choćby zabicie człowieka przy użyciu tarczy Kapitana Ameryki, pozostały niezmienione, ocenzurowano natomiast dwa wybrane niemalże losowo momenty.

Ani Disney, ani Marvel Studios nie skomentowały zmian wprowadzonych w serialu. Nie wiadomo również, czy nowa wersja pozostanie na platformie Disney+ na stałe.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie