Twórcy Elden Ring zapowiadają więcej zawartości. “Kilka rzeczy, które chcemy zrobić”

Elden Ring ma otrzymać o wiele więcej rzeczy, zapewnia Miyazaki
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Hidetaka Miyazaki otrzymał bodaj najbardziej prestiżowe wyróżnienie, gdy Elden Ring zdobyło nagrodę gry roku 2022. Projektant zapowiada więcej nowości.

Jeden z czołowych twórców Elden Ring, a zarazem całego gatunku soulslike raz na jakiś czas palnie coś, co zdaje się potwierdzać, że nie wierzył on w sukces gry. Miliony fanów studia na całym świecie mogą tylko zaśmiać się z przekąsem. Trzeba mimo to przyznać, że ER okazało się grą wybitną. Na tyle, aby zdobyć najważniejsze wyróżnienie w trakcie The Game Awards 2022.

Elden Ring może dostać więcej rzeczy

Hit od From Software dość mocno walczył z God of War Ragnarok. I choć ta druga gra zyskała ogółem więcej nagród, to jednak ER udało się wygrać najważniejszą statuetkę – GOTY 2022. W trakcie swojej przemowy na gali, Hidetaka Miyazaki, prezes From Software, wyjawił, że jego gra może otrzymać jeszcze więcej zawartości. Brzmi to trochę tak, jakby twórcy dali się przekonać milionom wiernych fanów.

Zmierzyliśmy się z tak wieloma trudnościami podczas tworzenia tej gry. Jako reżyser, naprawdę czuję ulgę. I może to nie jest właściwa rzecz do powiedzenia, wiecie, przy okazji odbierania nagrody za Grę Roku, ale wymyśliłem sobie, że będę tworzył jeszcze ciekawsze gry niż ta. Jeśli chodzi o Elden Ring, mamy jeszcze kilka rzeczy, które chcemy zrobić, więc otrzymanie tej nagrody naprawdę nas do tego zachęciło.

– wyjawił Hidetaka Miyazaki na TGA 2022

Epicki soulslike otrzymał niedawno darmowe rozszerzenie, które wedle przecieków ma stanowić zaledwie preludium do tego, co nadejdzie. Gracze mogą korzystać z koloseów przeznaczonych do walki PVP, w tym grupowych potyczek. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale zapowiada się na dobry czas dla fanów gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie