Elden Ring może otrzymać wybitnie bogate DLC. Nowe przecieki

Elden Ring może otrzymać niezwykle bogate DLC, wyciekły szczegóły
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Elden Ring raczej na pewno otrzyma DLC, ale pytanie – kiedy? Nowe przecieki wskazują, że twórcy szykują dla fanów niepokojąco sporo zawartości.

O DLC do Elden Ring słyszymy już od dawna, jednak do tej pory nic konkretnego z tego nie wyszło. Niedawno pisaliśmy o odkrytych informacjach w plikach gry, które zapowiadają (oczywiście teoretycznie) wielką, zupełnie nową mapę o skali niemal całego świata. Wielka gra „na poziomie Boga” zasługuje przecież na wielki dodatek, prawda?

Elden Ring dostanie dużo dobrego?

Nowe informacje w sprawie potencjalnego DLC pochodzą z kopania danych z wersji 1.07. W plikach odnaleziono parę ciekawych szczegółów, które znów wskazują na spore aspiracje deweloperów. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to oficjalne dane, a jedynie to, co odkopali fani. Także nie nastawiajcie się zbyt entuzjastycznie, aby później się zbytnio nie rozczarować.

Nowe DLC to m.in. sześć zupełnie nowych (jeszcze nienazwanych) kategorii broni. W teorii oznacza to, że do gry trafi znacznie więcej wyposażenia, skoro to aż 6 kategorii. W „bazowej” grze to 22 kategorie, więc to i tak naprawdę sporo. Do tego trzeba doliczyć nowe fryzury oraz ulepszenia związane z AI.

„Głównym” daniem może okazać się zupełnie nowy rejon Koloseum, a do tego świeżutkie Legacy Dungeon. Wedle niektórych plików do gry może trafić jakaś rękawica bojowa. Parę zmian dotyczyć ma również podstawowej mapy gry, szczególnie wież, do których udajemy się po pokonaniu bossa.

Fani walk z bossami również mają potencjalnie na co czekać. Otóż w plikach odkryto 30 wolnych miejsc na nowe flagi bossów. Oczywiście trzeba pamiętać, iż wcale nie oznacza to, że do gry aż taka liczba zupełnie nowych przeciwników trafi. From Software zostawiło sobie jednak tyle miejsca. W podstawowej wersji gry (wykluczając powtarzających się bossów), jest aż 68 takich wrogów. Sekiro Dubi, źródło tych przecieków, zaznacza również, że w plikach są informacje na temat 16 NPC-ów nazwanych „Ktoś jeszcze niewidziany”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie