Wersje pudełkowe nigdy nie umrą. Ta strona ucieszy fanów wydań fizycznych

Edycje pudełkowe gier nigdy nie umrą. Ta strona to zbawienie
3DS Newsy PC PS2 PS3 PS4 PS5 Retro Switch Wii Wii U X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Dzięki tej stronie internetowej możecie przenieść się w czasie – gdy królowały tzw. Big Boxy, a każda większa premiera zajmowała sporo miejsca w pokoju.

Macie w domu jeszcze Big Boxy? Ja niestety nie, bo jako mało rozgarnięty nastolatek pozbyłem się od groma perełek z mojej prywatnej kolekcji. Dziś żałuję, ale sytuacja nie jest tak zła. Zawsze mogę wejść na internetowy katalog kultowych wydań fizycznych i tam zobaczyć, co straciłem… No tak, jednak to nie pomoże.

Mimo wszystko ta strona internetowa może pomóc wszystkim tym, którzy po prostu tęsknią za starymi, dobrymi czasami. Tymi, gdy gry po części kupowała się dla pudełka i nierzadko wyjątkowego wydania. Nawet za „czasów” Skyrim i Wiedźmina 3 mogliśmy dostać w sensownej cenie fizyczną wersję z taką ilością dodatków, że dziś wydawca mógłby to nazwać „edycją kolekcjonerską”. Niemniej strona Big Box Collection opiera się przede wszystkim na tych starszych tytułach.

Edycje pudełkowe – skarbiec Bix Boxów

Wchodząc pod ten link, traficie do prawdziwego skarbca retro. Zazwyczaj możemy oglądać fizyczne wydania w formie zdjęć 2D, ale twórca Big Box Collection Benjamin Wimmer postanowił zeskanować fizyczne wydania i stworzyć z nich modele 3D. Te możemy oglądać z każdej strony, obracać, a nawet… otwierać w niektórych przypadkach!

PAMIĘTACIE CZASY, GDY GRY WIDEO BYŁY DOSTARCZANE W DUŻYCH PUDEŁKACH? Ja z pewnością tak, ponieważ je kolekcjonuję. Aby podzielić się moimi grami z innymi (retro) graczami, postanowiłem przekształcić moją kolekcję ponad 758 pudełek w błyszczące 3D.

– informuje na swojej stronie jej twórca

Na razie biblioteka jest bardzo obszerna i zawiera ponad 700 pozycji. Obejrzymy tu Big Boxy Half-Life’a 2, Diablo, różnych odsłon serii GTA, Quake’a, a nawet takie perełki jak „Tetris The Soviet Challenge”. Narzekacie, że Alan Wake 2 nie wyszedł w pudle? No to obejrzycie pudła z czasów, gdy cieszyły się największym rozkwitem!

Strona nie zmienia niestety faktu, że gry w wydaniach fizycznych… po prostu umierają. „Winę” za to mogą ponosić też najmłodsi.

Zdjęcie główne: Finngamer/YouTube (wideo)

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie