EA pozbywa się rosyjskich drużyn z gier FIFA i NHL

EA Sports - FIFA 22 - odbicie główką - PG
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Potwierdziła się informacja przekazana przez znanego informatora branży growej. EA Sports zareagowało na ostatnie wydarzenia z Ukrainy i podobnie jak w świecie realnego sportu, zablokowano rosyjskie drużyny w grach FIFA i NHL.

Wczoraj mogliście dowiedzieć się na temat słów Toma Hendersona, który podzielił się na Twitterze wpisem o wymienionych planach twórców serii gier sportowych. Jak się okazuje, nie trzeba było długo czekać, by treść jego tweetów się potwierdziła.

W chwili pisania tego tego tekstu w takich produkcjach jak FIFA 22, NHL 22, FIFA Mobile i FIFA Online zostały usunięte rosyjskie drużyny. Mowa w tym przypadku o reprezentacjach całego kraju, a także pomniejszych klubach.

EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i podobnie jak wiele głosów z całego świata piłki nożnej, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę.

– czytamy w oświadczeniu EA Sports

Co warto nadmienić, decyzja była konsultowana z takimi organizacjami jak FIFA i UEFA.

W porozumieniu z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports rozpoczęło proces usuwania reprezentacji Rosji i wszystkich rosyjskich klubów z produktów EA Sports FIFA, w tym FIFA 22, FIFA Mobile i FIFA Online.

– czytamy w dalszej części wpisu

Jest też spora szansa, że podobna sytuacja spotka także drużyny z Białorusi – te również powinny niebawem zostać usunięte.

Po zawieszeniu przez IIHF wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych i klubowych w rozgrywkach IIHF, w ciągu najbliższych tygodni usuniemy te drużyny z NHL 22.

– informuje EA Sports

W przeszłości oddział EA odpowiedzialny za gry sportowe usuwał już zawodników z np. FIFA 22. Działo się tak w przypadku, gdy dany piłkarz został zawieszony z czynnego udziału w drużynie ze względu na np. oskarżenia o gwałt. Przykładem tego typu wydarzenia może być m.in. usunięcie z gry Masona Greenwooda.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie