Electronic Arts podobno usunie Rosję z niektórych swoich gier

FIFA 22 - piłkarze cieszą się - PG
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Inwazja Rosji na Ukrainę niesie ze sobą konsekwencje dla całego świata, w tym dla gamingu. Electronic Arts rzekomo planuje stanowczo zareagować na ostatnie wydarzenia.

Słynny wydawca ma nie przebierać w środkach. Jak podaje informator Tom Henderson: „W nowym mailu od firmy EA poinformowało, że w związku z inwazją na Ukrainę usunie Rosję z gier FIFA i NHL.”

Nie wiadomo jeszcze jak przebiegnie usunięcie Rosji z gier i czy mowa tu o wyłączeniu kraju jedynie z najnowszych odsłon obu serii. Electronic Arts mogłoby też wprowadzić aktualizację do paru poprzednich produkcji. Niewykluczone też, że FIFA 23 i NHL 23 także zadebiutują bez Rosji wśród dostępnych krajów.

Nieco dziwić może fakt, że nie podjęto żadnych decyzji odnośnie Battlefield 2042. Usunięcie całej frakcji z gry z rozbudowaną historią świata byłoby jednak najpewniej zbyt problematyczne. Niewykluczone, że w przyszłości EA zmieni zdanie lub nawet już je zmieniło, ale Henderson jeszcze o tym nie usłyszał.

Powyższe wieści to jednak wciąż nieoficjalne i szczątkowe doniesienia. Tom Henderson to wiarygodne źródło przecieków z EA, ale nawet najlepsze źródła mogą się mylić. Powyższe informacje należy na razie przyjmować z przymrużeniem oka.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie