E3 oficjalnie bez Sony. Producent „ma inną wizję”

Wcześniejsze przecieki okazują się prawdą – przedstawiciele Sony wyjawili, że przedsiębiorstwo po raz drugi z rzędu rezygnuje z udziału w największej imprezie branżowej na świecie.

Jeśli ktokolwiek jeszcze łudził się, że usłyszy trochę o PS5 na targach E3 w czerwcu, to japoński producent definitywnie rozwiewa te nadzieje: w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz rzecznik prasowy Sony Interactive Entertainment potwierdza krążące w mediach pogłoski – firma całkowicie rezygnuje z obecności na tegorocznej imprezie w Los Angeles, tak jak zrobiła rok temu.

„Rozważywszy dogłębnie tę kwestię, SIE zadecydowało, że nie weźmie udziału w E3 2020. Szanujemy ESA jako organizatorów, ale uważamy, że ich koncepcja tego wydarzenia rozmija się z tym, co zaplanowaliśmy na ten rok”, powiedział rzecznik.

Zamiast E3, Sony ma odwiedzić „setki” innych branżowych imprez, na których pokaże tytuły zmierzające na PS4 i PS5.

Pokaz PS5 na osobnym wydarzeniu?

Kwestia prezentacji PS5 pozostaje więc ciągle nierozstrzygnięta – najprawdopodobniej przedsiębiorstwo jeszcze przed E3 zorganizuje osobne wydarzenie, na którym w końcu pokaże swojego next-gena. Tak przynajmniej było w 2013 roku, gdy było ujawniane PS4.

Premiera PlayStation 5 planowana jest na koniec bieżącego roku. Gry na wyłączność dla tej konsoli będą dostępne już od momentu jej debiutu – tak przynajmniej przewiduje dziennikarz Kotaku i specjalista od przecieków Jason Schreier.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: