PS5 ma otrzymać gry na wyłączność od dnia premiery. Sony nie podziela strategii Microsoftu

W gry ekskluzywne na PS5 zagramy już od momentu debiutu next-gena Sony – tak przynajmniej sądzi dziennikarz Kotaku Jason Schreier, który po raz kolejny wypowiada się na ten temat.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Microsoft chce zacząć wydawać exclusive’y na Xbox Series X dopiero dwa lata po premierze konsoli. Przez najbliższy okres do odbiorców będą trafiały tytuły ze wsparciem dla konsol obydwu generacji – obecnej i kolejnej. Korporacja tłumaczy swoją decyzję tym, że nie chce dzielić graczy.

Tymczasem Sony nie podziela takiego rozwiązania – japońska firma podobno zapewni tytuły na wyłączność dla PS5 już z datą premiery konsoli. Tak przynajmniej uważa jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, Jason Schreier z Kotaku.

W podcaście Kotaku Splitscreen redaktor mówi: „słyszałem, że część gier startowych na PS5 to produkcje przeznaczone wyłącznie dla tej konsoli. Nie będę ich wymieniał, bo chciałbym zrobić o tym osobny raport”.

Jason Schreier nie po raz pierwszy wypowiada się o exclusive’ach na PS5. Teraz dziennikarz zdecydował się ponownie poruszyć temat przy okazji wiadomości o decyzji Microsoftu.

Zapowiedzi reportera Kotaku niejednokrotnie okazywały się prawdziwe, dlatego i tym razem raczej można mu wierzyć. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to oficjalne źródło informacji – na potwierdzenie tej wieści trzeba jeszcze poczekać.

Sony nie pokazało jeszcze swojej konsoli – powyższe zdjęcie to jedynie wizualizacja. Gracze liczą, że japońska firma zrobi to jeszcze przed czerwcowymi targami E3 (co jest bardzo prawdopodobne, bo zgodnie z najnowszymi informacjami Sony ma w ogóle nie pojawić się na imprezie).

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: