E3 ponownie bez Sony? Producent może nie pokazać PS5 na targach

W sieci pojawiły się informacje, że Sony ponownie nie zagości na targach E3. Wiele wskazuje więc na to, że na tegorocznej imprezie w Los Angeles nie dowiemy się nic nowego na temat PlayStation 5.

Sony najpewniej pokaże swojego next-gena na organizowanym przez siebie wydarzeniu, które może odbyć się już w lutym. Jeśli tak będzie, to i tak prawdopodobnym wydawał się scenariusz, że firma wróci do tematu na E3 w czerwcu i poznamy wtedy więcej detali związanych z PS5. Kto tak sądził, może czuć się rozczarowany – serwis VGC informuje, że według źródeł “bliskich Sony”, producent powtórzy manewr z 2019 i tym razem również ominie targi E3.

Doniesienie skomentował analityk Wedbush Securites Michael Pachter. Według niego, Sony popełni błąd, nie pojawiając się na imprezie. “Z tego co wiem, nie planują przyjechać – i robią ogromny błąd. Ich ‘skupienie na konsumencie’ wcale nie wyklucza udziału w najważniejszych branżowych targach. Mam nadzieję, że zmienią zdanie – choć wątpię w to”, powiedział Michael Pachter.

W sprawie zabrał głos również Geoff Keighley, organizator The Game Awards, który zasugerował, że jest ważne, by tak duże imprezy jak E3 zbierały wszystkich “przy jednym stole”.

Wiele osób po cichu liczyło, że Sony zaprezentuje swojego next-gena na CES 2020 w styczniu. Japońska firma ograniczyła się wtedy jednak do pokazania logo konsoli. Co ciekawe, jeden prosty znak firmowy wystarczył, by w internecie zawrzało (tutaj pokazujemy chociażby najśmieszniejsze memy z logo PS5). Być może przedsiębiorstwo doszło więc do wniosku, że nie jest mu potrzebny rozgłos związany z targami E3 – gdzie reklamują się też inni producenci – bo o swoją własną sławę jest w stanie zatroszczyć się samo.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: