[E3 2014 ] Nowy film z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym razem zapraszamy do Novigradu [Aktualizacja#1]

0 komentarzy

Ostatnie dni przyniosły sporo wiadomości na temat gry. Dostaliśmy datę premiery, szczegóły dotyczące rozgrywki oraz kilka materiałów wideo. Oto kolejny z nich.

Nowy zapis z rozgrywki zawdzięczamy serwisowi IGN, który miał okazję zobaczyć Wiedźmina 3: Dziki Gon w akcji podczas imprezy w Los Angeles. Przez kilka minut możemy podziwiać Geralta, który przemierza ulice Novigradu, prawdopodobnie największego miasta świata przedstawionego w powieściach o wiedźminie.

Zanim odpalicie filmik, przeczytajcie, jak pisał o Novigradzie sam Andrzej Sapkowski: to stolica świata. Prawie trzydzieści tysięcy mieszkańców,(…) nie licząc przyjezdnych(…). Murowane domy, główne ulice brukowane, morski port, składy, cztery młyny wodne, rzeźnie, tartaki, wielka manufaktura produkująca ciżmy, do tego wszelkie wyobrażalne cechy i rzemiosła. Mennica, osiem banków i dziewiętnaście lombardów. Zamek i kordegarda, że aż dech zapiera. I rozrywki: szafot, szubienica z zapadnią, trzydzieści pięć oberży, teatrum, zwierzyniec, bazar i dwanaście zamtuzów. I świątynie, nie pamiętam ile. Dużo.

Targi E3 2014 – wiadomości i nadchodzące gry. Wszystko w jednym miejscu

Czy Novigrad stworzony przez CD Projekt RED przypomina ten z książki?

Data premiery nowego Wiedźmina została ustalona na 24 lutego przyszłego roku. Wiedźmin 3: Dziki Gon ma wyjść na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

[Aktualizacja#1]

Mamy dla Was jeszcze jeden materiał z nowego Wiedźmina. Filmik został pokazany przez CD Projekt RED w studiu GameSpotu. Tym razem Geralt musi wycisnąć kilka informacji od napotkanej postaci. Niestety – najpierw musi pomóc jej w odzyskaniu głosu.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się