[E3 2014] Mirror’s Edge 2 coraz bliżej. Dzisiaj nastąpi przełom?

[E3 2014] Mirror’s Edge 2 coraz bliżej. Dzisiaj nastąpi przełom?
E3 2014 Hot! Newsy PC PS3 PS4 Targi E3 X360 XOne
mirrors-edge-2Electronic Arts podgrzewa atmosferę przed swoją konferencją na E3. Możliwe, że wieczorem poznamy więcej szczegółów dotyczących kolejnej odsłony Mirror's Edge.
Świadczy o tym grafika koncepcyjna (powyżej), którą studio pochwaliło się w internecie. Mirrors Edge 2 to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry akcji, za którą odpowiada studio EA DICE, czyli twórcy gier z serii Battlefield. Rozgrywka w drugiego Mirrors Edge ma przypominać to, co widzieliśmy w poprzedniej części. Spodziewajmy się zatem dynamicznej platformówki 3D z widokiem pierwszoosobowym. Fabuła dwójki przeniesie nas do futurystycznej metropolii, w której rząd inwigiluje mieszkańców w imię ich bezpieczeństwa. Niektórym obywatelom nie podoba się taki stan rzeczy, co zrodziło popyt na przekazywanie wiadomości drogą tradycyjną - z ominięciem szpiegującego przepływ informacji systemu. Powołano więc organizację kurierów, którzy dostarczają wiadomości bezpośrednio do odbiorcy. Właśnie w taką osobę przyjdzie nam się wcielić. Jak w poprzedniej części, będziemy uprawiać parkour po dachach miejskiej dżungli. Tylko spryt (choć w grze będą dostępne również bronie) uchroni nas przed niechybnym aresztowaniem.

Zapowiedź Mirror's Edge 2 została pokazana już w zeszłym roku

Prawdopodobnie gra ukaże się na rynku w 2016 roku na platformy: PC, PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. Na potwierdzone informacje musimy jednak poczekać. Być może nastąpi to jeszcze dzisiaj.

Tutaj zobaczysz wszystkie wiadomości dotyczące targów E3 2014

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie