[E3 2014] Mirror’s Edge 2 coraz bliżej. Dzisiaj nastąpi przełom?

Electronic Arts podgrzewa atmosferę przed swoją konferencją na E3. Możliwe, że wieczorem poznamy więcej szczegółów dotyczących kolejnej odsłony Mirror’s Edge.

Świadczy o tym grafika koncepcyjna (powyżej), którą studio pochwaliło się w internecie. Mirrors Edge 2 to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry akcji, za którą odpowiada studio EA DICE, czyli twórcy gier z serii Battlefield.


Rozgrywka w drugiego Mirrors Edge ma przypominać to, co widzieliśmy w poprzedniej części. Spodziewajmy się zatem dynamicznej platformówki 3D z widokiem pierwszoosobowym.

Fabuła dwójki przeniesie nas do futurystycznej metropolii, w której rząd inwigiluje mieszkańców w imię ich bezpieczeństwa. Niektórym obywatelom nie podoba się taki stan rzeczy, co zrodziło popyt na przekazywanie wiadomości drogą tradycyjną – z ominięciem szpiegującego przepływ informacji systemu.

Powołano więc organizację kurierów, którzy dostarczają wiadomości bezpośrednio do odbiorcy. Właśnie w taką osobę przyjdzie nam się wcielić. Jak w poprzedniej części, będziemy uprawiać parkour po dachach miejskiej dżungli. Tylko spryt (choć w grze będą dostępne również bronie) uchroni nas przed niechybnym aresztowaniem.

Zapowiedź Mirror’s Edge 2 została pokazana już w zeszłym roku

Prawdopodobnie gra ukaże się na rynku w 2016 roku na platformy: PC, PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. Na potwierdzone informacje musimy jednak poczekać. Być może nastąpi to jeszcze dzisiaj.

Tutaj zobaczysz wszystkie wiadomości dotyczące targów E3 2014

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • gracz81

    No miejmy nadzieję, że nie spartolą jak Battlefielda 4!

0 Shares
Share
+1
Tweet