Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Mirror’s Edge 2 – nagranie z prototypowej wersji gry pojawiło się w sieci

Skasowane Mirror’s Edge 2 niemal całkowicie zniknęło z pamięci graczy. Jeden z fanów postanowił przypomnieć o projekcie i opublikował nagrania prototypu gry.

Seria Mirror’s Edge ma dość nietypową historię. Pierwsza część została doceniona przez graczy i krytyków, jednak nie sprzedała się najlepiej. Mimo to, twórcy zabrali się za sequel, który został oficjalnie skasowany w 2011 roku. Później przyszła pora na średnio udane Catalyst, a na ten moment seria całkowicie zniknęła.

Druga, anulowana odsłona serii była już na dość zaawansowanym etapie produkcji, kiedy podjęto decyzję o zamknięciu projektu. Okazuje się jednak, że nie wszystko przepadło. Jeden z internautów wszedł w posiadanie nagrania z prototypowej wersji gry. Możecie je zobaczyć poniżej.

Krótki materiał może sugerować powód skasowania Mirror’s Edge 2. Choć ME było jak na swoje czasy dość innowacyjnym pomysłem, to ciężko wprowadzić do tej marki jakąś znaczną innowację. Pokazało to Catalyst, które pokusiło się o kilka średnio udanych eksperymentów.

Na ten moment raczej nie możemy liczyć na zbyt szybki powrót Faith. EA skupia się aktualnie na swoich największych markach, więc powrót do średnio opłacalnego IP raczej nie miałby teraz większego sensu z finansowego punktu widzenia.

Choć seria Mirror’s Edge zdobyła wielu fanów na całym świecie, to od czasu premiery pierwszej części otrzymaliśmy już wiele produkcji, które oferowały podobną mechaniką, niekiedy dokładając do niej inne, ciekawe elementy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się