[E3 2014] Rzeczywistość wirtualna w polskim wydaniu. Będzie lepsza od Oculus Rift?

Podczas targów E3 mogliśmy zobaczyć ciekawy projekt prosto z Polski – Cmoar Personal Viewer.

Polacy nie zamierzają powielać pomysłów obecnego na rynku Oculus Rift czy nadchodzącego Morpheus’a od Sony. Planują bowiem połączyć rzeczywistość rozszerzoną oraz wyświetlacz dla filmów 2D i 3D. Modułowe gogle, z wymiennymi soczewkami, będą zakładane na głowę.


Wszystko dzięki wykorzystaniu technologii już dostępnej na rynku, czyli smartfonów. Cmoar jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem, w pełni wykorzystującym możliwości, jakie dają nowoczesne telefony – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu Gadżetomania Damian Boczek, szef Cmoar.

W skrócie wygląda to tak, że do specjalnych gogli będziemy wkładać telefon z wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości. Skąd taki pomysł? Damian Boczek tłumaczy, że w obecnych na rynku smartfonach drzemie niewykorzystany potencjał. – Zwłaszcza teraz, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze telefony z ekranem QHD, jak choćby LG G3. Codziennie odkrywałem nowe możliwości i wtedy pierwszy raz postanowiłem połączyć wszystkie dostępne obecnie gogle projekcyjne na rynku w jedno urządzenie – wyjaśnia w serwisie Gadżetomania.

Targi E3 2014 – wiadomości i nadchodzące gry. Wszystko w jednym miejscu

Cmoar zakłada, że produkowany przez nią zestaw nie powinien być droższy niż 800 złotych. Już wkrótce ruszy specjalna akcja na Kickstarterze, która ma przynieść firmie zastrzyk gotówki potrzebnej do realizacji projektu.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet