Dying Light 2 – pozostań w słońcu, bo zamienisz się w zombie

Techland ujawnił ciekawą rzecz odnośnie Dying Light 2, lecz pozostawia cień tajemnicy mogący świadczyć o tym, że szykuje coś naprawdę wielkiego.

Głównym bohaterem Dying Light 2 będzie Aiden, który na skutek wydarzeń w grze zostanie zainfekowany wirusem. Od tego czasu walczy o życie, a właściwie o to, by pozostać “normalny”.

Dying Light 2 – przemiana w zombie

Mark Albinet z Techlandu ujawnił na łamach serwisu vg247, że w Dying Light 2 jesteś zainfekowany, a jedynym sposobem na przetrwanie jest pozostanie w świetle. – Gdy tylko się zarazisz i uciekniesz w ciemność… w rzeczywistości musisz pozostawać pod działaniem promieni UV, aby pozostać – jak by to powiedzieć – “normalny ” – mówi Albinet. – Tak więc, gdy tylko [spędzicie] zbyt dużo czasu w ciemności, co oznacza noc lub obszar Ciemnych Stref (Dark Zone), wtedy poziom infekcji wzrośnie – tłumaczy deweloper.

Albinet podkreśla, że im wyższy poziom infekcji, tym nasza postać będzie szybsza, mocniejsza i wytrzymalsza, ale jeśli osiągniesz pewien krytyczny poziom, zamienisz się w zombie. Czy to koniec? Tutaj robi się tajemniczo. Wspomniany serwis zapytał wprost, czy przemiana oznacza zakończenie zabawy. – Blisko… tak – brzmi odpowiedź. Więc to nie koniec gry? – padło kolejne pytanie. – Nie, powiedzmy, że to już koniec gry – ucina deweloper.

Nie jest zatem jasne, co to właściwie oznacza, gdy umierasz w grze. Czy jako zombie będziemy w jakiś sposób prowadzić rozgrywkę? Nic na ten temat na razie nie wiadomo, lecz możliwe, że Techland nie chce obecnie zdradzić szczegółów na ten temat i trzyma w ukryciu jakiś sekrecik.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: