Wiedźmin 3.5 to łatwizna, ale CD Projekt RED nie chce szybkiego zarobku

Wiedźmin 3.5 to łatwizna, ale CD Projekt RED nie chce szybkiego zarobku
E3 2019 Newsy PC Polecamy PS4 Targi E3 XOne

Podczas wystąpienia na targach E3 2019 polski deweloper mówił nie tylko o Cyberpunk 2077, lecz wspomniał również o naszym starym znajomym Geralcie. Kolejna gra Wiedźmin? REDzi chcą opowiadać nowe historie w tym uniwersum, lecz szybka kasa to nie to, na co liczą.

W trakcie E3 Coliseum doszło do spotkania z Marcinem Iwińskim, który zaznaczył, że CD Projekt RED chciałby opowiedzieć więcej historii o Wiedźminie. Pytanie tylko, kiedy to się stanie? Iwiński nie był w stanie udzielić odpowiedzi.

Wiedźmin 3.5 – nie o to nam chodzi

Jak podkreśla Marcin Iwiński (dzięki twinfinite), studio CD Projekt RED nie jest fabryką gier, ale traktuje gry jako formę sztuki. – Wydanie gry Wiedźmin 3.5 byłoby dość łatwe, gdybyśmy używali tego samego silnika i opowiadali te same historie, aby szybko zarobić, ale nie o to nam chodzi – zaznacza Iwiński.

Dlatego REDzi pracują teraz nad Cyberpunk 2077. Daje im to wielkie możliwości rozwoju oraz zebrania kolejnych doświadczeń, które następnie – miejmy nadzieję – zostaną wykorzystane w grze Wiedźmin 4 (nazwa umowna, określająca kolejną dużą grę wiedźmińskiego uniwersum).

Wiedźmin 4 do końca 2021 roku. Czy to możliwe?

CD Projekt RED daje jasno do zrozumienia, że nie traktuje produkcji gier jak roboty na taśmie, z której co roku zjeżdżają nowe Wiedźminy. Możemy mieć dzięki temu pewność, że Wiedźmin 4 będzie kolejnym przełomem, który graficznie oraz pod względem budowy świata przebije trójkę i zapewne oczekiwanego obecnie CP 2077.

Jesteśmy zatem bardzo ciekawi, ile lat REDzi będą potrzebowali na tak wielki projekt. A może gra jest powstaje? Niektórzy wierzą, że polski deweloper wyda następnego Wiedźmina do końca 2021 roku, ponieważ obiecał, iż właśnie do tego czasu na rynku pojawi się kolejna gra AAA. W marcu CD Projekt potwierdził na oficjalnym forum spółki, że plany wydawnicze pozostają bez zmian. – Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów – informuje Donata Popławska, przedstawicielka CD Projekt.

Nic nie wiemy o tajemniczej grze oprócz tego, że będzie to duże RPG oparte na historii, co idealnie pasuje do Wiedźmina 4. Sądzicie, że właśnie o ten tytuł chodzi?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie