Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3.5 to łatwizna, ale CD Projekt RED nie chce szybkiego zarobku

Podczas wystąpienia na targach E3 2019 polski deweloper mówił nie tylko o Cyberpunk 2077, lecz wspomniał również o naszym starym znajomym Geralcie. Kolejna gra Wiedźmin? REDzi chcą opowiadać nowe historie w tym uniwersum, lecz szybka kasa to nie to, na co liczą.

W trakcie E3 Coliseum doszło do spotkania z Marcinem Iwińskim, który zaznaczył, że CD Projekt RED chciałby opowiedzieć więcej historii o Wiedźminie. Pytanie tylko, kiedy to się stanie? Iwiński nie był w stanie udzielić odpowiedzi.

Wiedźmin 3.5 – nie o to nam chodzi

Jak podkreśla Marcin Iwiński (dzięki twinfinite), studio CD Projekt RED nie jest fabryką gier, ale traktuje gry jako formę sztuki. – Wydanie gry Wiedźmin 3.5 byłoby dość łatwe, gdybyśmy używali tego samego silnika i opowiadali te same historie, aby szybko zarobić, ale nie o to nam chodzi – zaznacza Iwiński.

Dlatego REDzi pracują teraz nad Cyberpunk 2077. Daje im to wielkie możliwości rozwoju oraz zebrania kolejnych doświadczeń, które następnie – miejmy nadzieję – zostaną wykorzystane w grze Wiedźmin 4 (nazwa umowna, określająca kolejną dużą grę wiedźmińskiego uniwersum).

Wiedźmin 4 do końca 2021 roku. Czy to możliwe?

CD Projekt RED daje jasno do zrozumienia, że nie traktuje produkcji gier jak roboty na taśmie, z której co roku zjeżdżają nowe Wiedźminy. Możemy mieć dzięki temu pewność, że Wiedźmin 4 będzie kolejnym przełomem, który graficznie oraz pod względem budowy świata przebije trójkę i zapewne oczekiwanego obecnie CP 2077.

Jesteśmy zatem bardzo ciekawi, ile lat REDzi będą potrzebowali na tak wielki projekt. A może gra jest powstaje? Niektórzy wierzą, że polski deweloper wyda następnego Wiedźmina do końca 2021 roku, ponieważ obiecał, iż właśnie do tego czasu na rynku pojawi się kolejna gra AAA. W marcu CD Projekt potwierdził na oficjalnym forum spółki, że plany wydawnicze pozostają bez zmian. – Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów – informuje Donata Popławska, przedstawicielka CD Projekt.

Nic nie wiemy o tajemniczej grze oprócz tego, że będzie to duże RPG oparte na historii, co idealnie pasuje do Wiedźmina 4. Sądzicie, że właśnie o ten tytuł chodzi?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się