Watch Dogs Legion przejdziesz bez zabijania? Twórcy zaskakują odpowiedzią

Watch Dogs Legion przejdziesz bez zabijania? Twórcy zaskakują odpowiedzią
E3 2019 Newsy PC PS4 Targi E3 XOne

Pokaz Watch Dogs Legion na targach E3 można zaliczyć do naprawdę udanych. Deweloperzy zamierzają oddać w ręce graczy bardzo rozbudowany świat z wieloma możliwościami. A przejście gry bez zabijania ani jednego wroga?

Watch Dogs Legion to niewątpliwie jedna z najciekawszych zapowiedzi na targach E3 2019. Nie dostaniemy bowiem kalki wcześniejszych części, lecz całkowicie nowe możliwości – gracz będzie mógł wcielić się w każdą postać, którą napotka w mieście. Naszym celem będzie wybranie maksymalnie 20 londyńczyków, których zrekrutujemy do naszego ruchu oporu. Każdy NPC ma posiadać swój własny charakter, animacje i umiejętności. Watch Dogs Legion obiecuje zatem prawie nieskończone kombinacje i permutacje zarówno w rozgrywce, jak i w fabule.

Watch Dogs Legion bez zabijania? Sam nie wiem…

Czy w morzu możliwości znajdzie się przejście całej gry bez zabicia ani jednego przeciwnika? Możemy przecież zaciągnąć do naszej grupy np. postacie, których największą umiejętnością jest skradanie. Dyrektor kreatywny Clint Hocking powiedział w wywiadzie dla serwisu Twinfinite, że choć przygotowano dla graczy wiele broni, które nie są śmiercionośne (połowa broni w grze nie będzie zabójcza), to tak naprawdę nie wie, czy można przejść Watch Dogs Legion bez zabijania ani jednej osoby. Jest to trochę zaskakujące, że sam deweloper nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak ważne pytanie. Tutaj warto wspomnieć, że studio CD Projekt RED ujawniło, iż Cyberpunk 2077 przejdziemy bez zabijania.

Clint Hocking tak z kolei tłumaczy brak jasnej odpowiedzi w sprawie Watch Dogs Legion:

Naprawdę skupiliśmy się na tym, by w grze znalazły się bronie, które nie zabijają, więc około połowa broni nie zadaje śmiertelnych ran. Następnie skupiliśmy się na stworzeniu całkiem solidnego systemu walki wręcz, więc jeśli nie wyciągniesz broni, wrogowie też nie wyciągną broni, w większości przypadków. Naprawdę chcieliśmy zadbać o to, by każde spotkanie z przeciwnikiem miało opcję nieśmiercionośną.

Nie zamierzam powiedzieć, że celem było dla nas stwierdzenie, że gracze mogą przejść grę bez zabijania kogokolwiek – może jest to możliwe, aktualnie tego nie wiem. To nie jest dla nas cel; celem było upewnienie się, że mamy solidne, nieśmiercionośne opcje dla graczy.

Zatem póki co nie wiadomo, czy fani przechodzenia gier bez zadawania śmierci będą mogli wykazać się w tytule Watch Dogs Legion. Być może deweloper w późniejszym etapie produkcji sprecyzuje tę kwestię, a być może będziemy musieli to sprawdzić osobiście. Kiedy? Premiera Watch Dogs Legion została zaplanowana na 6 marca 2020 roku na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie