Techland zawdzięcza sukces swoich gier sekretnej formule. Czy Dying Light 3 będzie grą-usługą?
Techland zdradził, że sukces gier z serii Dying Light zawiera się w sekretnej formule, na którą składa się między innymi kontakt ze społecznością.
Serwis MP1ST zapytał Tymona Smektałę, dyrektora ds. franczyzy Dying Light, czy Techland rozważał uczynienie gry Dying Light 2 produkcją typu GaaS (Game as a service / gra-usługa). Możliwości zarobkowe produkcji są wszak na ten moment przeogromne. DL2 zrzesza wciąż ogromną masę graczy (milion aktywnych użytkowników miesięcznie), którzy z dużą pewnością zapłaciliby za nową zawartość. Smektała odrzekł jednak wprost, że jako studio, Techland ustalił unikalną formułę już przy pierwszym Dying Light i skoro wtedy zadziałała, to taką samą formułę zastosowano w przypadku Dying Light 2. Formuła ta bazuje na “grze typu premium z dodatkowymi elementami GaaS”. Dodał też, że to, w jaki sposób ta formuła działa, jest dla studia sukcesem, więc nikt nie zamierza tego zmieniać.
Techland: społeczność jest naszym wsparciem
Na wspomnianą “sekretną formułę”, a więc na to, jak dobrze gry Techlandu się sprzedają i jak wiele osób gra w nie jeszcze na długo po premierze, składa się także społeczność. Smektała zdradził:
Myślę, że kluczem jest tutaj nasza wyjątkowa relacja z naszą społecznością. Kiedy wygrywamy, świętujemy razem, kiedy ponosimy porażkę, nasza społeczność jest wspierająca i pomocna, traktujemy się nawzajem z szacunkiem i zrozumieniem. Jesteśmy bardzo otwarci na naszą społeczność, dając im przestrzeń i narzędzia do bezpośredniej komunikacji z nami. To jest nasza “sekretna formuła”, to jest to, co sprawdza się w naszym przypadku.
Tymon Smektała
Popularność Dying Light i Dying Light 2
Gry “Dying Light” i “Dying Light 2”, stworzone przez studio Techland, stały się fenomenem w świecie gier komputerowych, zdobywając ogromną popularność i uznanie zarówno wśród graczy, jak i krytyków. Pierwsza część, debiutująca w 2015 roku, zapoczątkowała serię, łącząc dynamiczną akcję z elementami survival horroru. Jej wyjątkowa mieszanka parkouru z walką z hordami zombie zyskała szerokie grono fanów, co zaowocowało imponującymi wynikami sprzedaży. Kontynuacja, “Dying Light 2”, wydana w 2022 roku, zbudowała na sukcesie poprzedniczki, oferując jeszcze bogatszy i bardziej złożony świat, w którym wybory gracza mają realne konsekwencje dla fabuły i otoczenia. Gracze zostali wciągnięci w epicką opowieść o przetrwaniu w postapokaliptycznym świecie, gdzie zmagać się trzeba nie tylko z zombie, ale także z innymi frakcjami i niebezpiecznymi środowiskami. Obydwie gry spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, osiągając znaczące wyniki sprzedaży i stale rosnące grono fanów. Ich wpływ na przemysł gier komputerowych jest niezaprzeczalny, stanowiąc przykład udanej kombinacji innowacyjnej rozgrywki, wciągającej fabuły i wysokiej jakości wykonania.