Świetny wynik Dragon’s Dogma 2. Twórcy chwalą się sprzedażą

Dragon's Dogma 2 z datą premiery, zwiastunem i wymaganiami Najlepsza gra na PS5
Newsy PC PS5 Xbox Series

Kto z was grał w Dragon’s Dogma 2, ten podnosi rękę do góry. Już? Okej, w takim razie mamy dla was istotny komunikat. Deweloperzy gry postanowili oficjalnie podziękować wszystkim, którzy do tej pory zakupili ich tegoroczną produkcję. Gra zdążyła rozejść się już w ponad 3 milionach egzemplarzy, co jest naprawdę świetnym wynikiem. A liczba ta cały czas rośnie.

Dragon’s Dogma 2 z bardzo dobrą sprzedażą

Premiera gry Dragon’s Dogma 2 nie była łatwa. Najpierw wszyscy z wypiekami na twarzy oczekiwali gry, a w momencie premiery miny nam zrzedły. To wina systemu mikrotranskacji, który wywołał ogromne kontrowersje wśród graczy i dziennikarzy. Możliwość kupowania wielu elementów w grze dla jednego gracza nie spodobała się społeczności. W sieci zawrzało, a twórcy musieli wprowadzić spore zmiany w konstrukcji rozgrywki, nawet nieco ją ułatwiając.

Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z szalenie udaną grą. Bez wątpienia jest to jeden z kandydatów do tytułu gry roku 2024. Tymczasem twórcy pochwalili się świetnym wynikiem sprzedaży. Produkcja sprzedała się jak do tej pory w nakładzie ponad 3 milionów sztuk na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Zobacz też: Najlepsze gry wyścigowe. Kosztują grosze!

Co ciekawe, produkcja RPG od Capcomu znacznie przebiła sprzedaż jednego z największych hitów ubiegłego roku, czyli gry Alan Wake 2. Ba, tegoroczna produkcja osiągnęła wynik 3 milionów znacznie szybciej, podczas gdy prawie najlepsza gra 2023 nadal nie dobiła do progu 2 000 000. Ciekawe, czy twórcom uda się w końcu na niej zarobić…

Źródło: wccftech.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie