Dragon Age: Inkwizycja już ocenione. Jak wypadły pierwsze recenzje?

0 komentarzy

Bardzo zbliżone noty dla wersji gry na PC oraz konsole nowej generacji.

Choć do światowej premiery Dragon Age: Inkwizycja pozostał jeszcze tydzień, część serwisów przetestowała już nowy tytuł od BioWare. Wygląda na to, że raczej nikt tego nie żałował.

Pierwsze recenzje Inkwizycji wypadają bowiem całkiem przyzwoicie. Edycja tytułu na PlayStation 4 może się poszczycić średnią ocen na poziomie 89/100. Jeśli chodzi o edycję na blaszaki, średnia wynosi 88/100, a w przypadku wersji na Xbox One – 84/100 (wszystkie noty podajemy za serwisem MetaCritic).

Niewątpliwym plusem Dragon Age: Inkwizycja, który powtarza się niemal w każdej recenzji, jest magiczny i głęboki świat. Gamespot wymienia wśród zalet tytułu wspaniałych bohaterów, obszerne lokacje z masą tajemnic do odkrycia czy wybory, które prowadzą do tryumfu, wielkiej przygody oraz złamanych serc. Poza tym serwis docenił produkt BioWare za fantastyczną równowagę miedzy walką, eksploracją oraz fabułą.

Dragon Age: Inkwizycja nie jest może jakąś wspaniałą opowieścią, ale zbliża serię do głębokich korzeni RPG – pisze z kolei portal IGN, wystawiając grze mocną ocenę 8.8/10. Serwis chwali tytuł za ogromny i piękny świat oraz dobry system walki.

Polygon pisze z kolei o skali, z jaką wcześniej nie mieliśmy zbyt często do czynienia. – Nawet po 80 godzinach nie mogę się doczekać, by powrócić do świata gry – czytamy w recenzji.

Jakie minusy? Niektóre serwisy twierdzą, że podczas walki jest za mało strategii, a fabuła po prostu słaba.

Pierwsze recenzje Dragon Age: Inkwizycja (wybrane noty):

  • Polygon – 9.5/10
  •  Game Informer – 95/100
  • Joystiq – 5/5
  • Gamespot – 9/10
  • GamesRadar – 80/100
  • Videogamer – 8/10
  • IGN – 8.8/10

Europejska data premiery Dragon Age: Inkwizycja została wyznaczona na 20 listopada. Tego dnia gra zawita na PC oraz konsole PlayStation 3, PS4, Xbox 360 i Xbox One. Na PS4 odpalimy ją w rozdzielczości 1080p. Xbox One musi się zadowolić natomiast jakością 900p.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się