Takie gry przekonają Was do VR? Mocna zapowiedź z targów E3 2017

Bethesda prezentuje zwiastuny z elementami rozgrywki.

Wydawca poświęcił trochę czasu, podczas swojego pokazu na targach E3, wirtualnej rzeczywistości. Prawdziwą bombą okazał się ujawniony DOOM: VFR. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć materiał prezentujący znane już Fallout 4 VR.

DOOM: VFR to gra korzystająca z technologii wirtualnej rzeczywistości tworzona przez legendarne studio id Software. Ukaże się w tym roku na platformy PlayStation VR i VIVE. Fallout 4 VR będzie natomiast dostępny jedynie na PC poprzez HTC Vive.

Jak tłumaczy Bethesda: W DOOM: VFR piekielne demony wymordowały wszystkich w marsjańskiej placówce badawczej UAC. Poza tobą. Jako ostatni znany ocalały człowiek musisz przywrócić obiektowi stabilność operacyjną i powstrzymać demoniczną inwazję. Jest tylko jeden haczyk: ty też musisz zginąć. Ściśle tajny program badawczy UAC pozwoli jednak na przeniesienie twojej świadomości do matrycy sztucznej inteligencji. Oprócz wszelkiego rodzaju klasycznej broni ze świata DOOM, dysponować będziesz teleportacją i plecakiem odrzutowym umożliwiającym latanie na boki – dadzą ci one szybkość w walce i możliwość błyskawicznego skracania dystansu między tobą a demonami, a następnie rozsadzania ich na krwawe strzępy dzięki umiejętności telefragowania. Jako agent SI będziesz mieć też możliwość przenoszenia swojej świadomości do urządzeń i robotów UAC, by rozwiązywać zagadki i zdobywać dostęp do nowych obszarów (w tym dwóch sekcji marsjańskiego obiektu badawczego, których gracze nigdy wcześniej nie odwiedzali).

Z kolei o Fallout 4 VR wspomniano, że gra zawiera nowe systemy walki i wytwarzania, opracowane specjalnie z myślą o VR, w tym system V.A.T.S. rozszerzony dla VR.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.