Dodatek do Rocket League przenosi graczy pod wodę

rocket-league
Newsy PC PS4 XOne

AquaDome będzie dostępne za darmo, ale…

Twórcy gry Rocket League poinformowali, że w październiku ukaże się nowy dodatek. Nosi on nazwę AquaDome i wprowadzi całkiem nową arenę. Będzie to wielka kopuła umieszczona na dnie oceanu. Jeśli więc liczyliście na zmiany w rozrywce i walkę o piłkę w wodzie, to niestety nic z tego.

Ponadto dostępne będą też nowe pojazdy: Proteus oraz Triton. Za te jednak będzie trzeba zapłacić. Szczegółów jeszcze niestety nie znamy – zarówno dokładnej daty debiutu jak i ceny aut. Mamy za to zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Rocket League – wspólne granie na PS4 i Xbox One uruchomione w ciągu kilku godzin, jeśli…

Studio Psyonix, które odpowiada za gorąco przyjęty przez graczy tytuł Rocket League, podało na łamach serwisu IGN, że już teraz mogłoby uruchomić opcję, pozwalającą na wspólną rozgrywkę pomiędzy platformami PlayStation 4 i Xbox One. Wyobrażacie sobie taką rywalizację? Na pewno wielu graczy stanęłoby na wirtualnym boisku.

Wiceprezes Psyonix – Jeremy Dunham – podkreśla, że taki tryb wspólnej zabawy jest już przygotowany i możliwy do wdrożenia w zaledwie kilka godzin. W takim razie co stoi na przeszkodzie? – Czekamy obecnie jedynie na zielone światło ze strony Sony i jeśli je dostaniemy, będziemy mogli wprowadzić rozgrywki między konsolami w mniej niż jeden dzień roboczy. Wystarczy dosłownie kilka godzin, by opcja została włączona na całym świecie. Tak naprawdę wystarczy jedynie zgoda Sony – zaznacza Dunham.

Wiceprezes Psyonix zdaje sobie jednak sprawę, że na decyzję przyjdzie mu jeszcze trochę poczekać: Sony jest naprawdę ogromną firmą i trochę czasu musi po prostu zająć sprawdzenie, jakie przeszkody mogą się pojawić na tej drodze.

Warto wspomnieć, że inicjatywa wspólnego grania została podjęta przez studio Psyonix oraz Microsoft w połowie marca tego roku. Gigant z Redmond przedstawił wówczas Cross-Network Play. Sprowadza się to do tego, że posiadacze blaszaków oraz XOne będą mogli zagrać wspólnie w wybrane, na razie pomniejsze produkcje. Jedną z pierwszych gier, wspierających taką cross-sieciową zabawę, będzie właśnie Rocket League.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie