Dlaczego częściej kupujemy PS4, a nie Xboksa One lub Wii U?

Zobaczcie, co odpowiedzieli ankietowani.

Według ostatnich danych, na całym świecie rozeszło się około 19 milionów PlayStation 4, blisko 12 milionów sztuk Xboksa One oraz nieco ponad 9 milionów Wii U. Analitycy są zdania, że to sprzęt od Sony zdobędzie w nadchodzących latach przewagę. Sporą, bo sięgającą nawet 40 procent.


Co sprawia, że młodzi ludzie częściej sięgają po PS4, a rzadziej po XOne czy sprzęt Nintendo? Według najnowszego raportu firmy Nielsen chodzi o… rozdzielczość.

Firma przepytała graczy od 13. roku życia wzwyż o to, co decyduje o wyborze takiej a nie innej konsoli. Najczęstszą odpowiedzią odnośnie PS4 była lepsza rozdzielczość. Następnie pojawiły się: odtwarzacz blu-ray, biblioteka gier, większa moc obliczeniowa oraz, że tego chce rodzina.

Tymczasem konsole Microsoftu kupuje się dla marki, co świadczy o lojalności i przywiązaniu części konsumentów do tej firmy. Wśród najczęściej udzielanych odpowiedzi pojawiły się również ekskluzywne gry oraz – nieco wyżej – innowacyjne rozwiązania.

W przypadku Wii U widać, że decyduje m.in. niższa cena oraz przekonanie (słuszne czy nie?), że to konsola dla dzieci. Ciekawe jest przy tym wszystkim to, że Nintendo robi najwyżej oceniane gry. Wynika tak z rankingu najlepszych wydawców, który opublikował pod koniec stycznia serwis Metacritic.

wybór-konsoli-badanie-Nielsen

Badania firmy Nielsen potwierdziły ponadto, że PlayStation 4 bardzo przyciąga byłych fanów Xboksa. Aż 59 proc. właścicieli PS4 potwierdziło, że wcześniej posiadało konsolę X360. Z kolei 43 proc. osób, które zdecydowały się na Xboksa One, grało wcześniej na PS3.

A jaką konsolę Wy posiadacie i dlaczego ją kupiliście?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

142 Shares
Share142
+1
Tweet