Która konsola sprzedaje się najlepiej? Mamy nowe dane

Wiemy już, który producent sprzedał najwięcej konsol najnowszej generacji.

Serwis VGChartz przygotował nowe zestawienie sprzedaży konsol. Pod lupę wziął PlayStation 4, Xboksa One oraz Wii U, analizując sprzedaż od momentu premiery danego sprzętu. Według VGChartz na całym świecie sprzedało się najwięcej egzemplarzy PlayStation 4, bo ponad 19 milionów sztuk. Drugie miejsce zajął Xbox One z wynikiem 11 milionów, a na trzeciej pozycji uplasowało się Wii U. Nintendo sprzedało nieco ponad 9 milionów swojej najnowszej stacjonarnej konsoli.

Z danych opublikowanych przez VGChartz wynika też, że większy wzrost zainteresowania konsolami Microsoftu oraz Sony zaczął się mniej więcej od sierpnia zeszłego roku, a kolejny był w październiku. To drugie jednak nie powinno dziwić, ponieważ wtedy też rozpoczyna się zwykle okres promocyjny i przygotowywania marketów do Świąt.


Warto przy tym też zaznaczyć, że Wii U jest rok dłużej na rynku niż PlayStation 4 oraz Xbox One, ale mimo tej przewagi, nie udało się Nintendo sprzedać tak dużej liczby konsol jak konkurencji. PlayStation 4 wyprzedziło pod tym względem Wii U w okolicach stycznia 2014 roku, a Microsoft osiągnął lepszy wynik od Nintendo w październiku.

sprzedaż konsol na świecie

Źródło: VGChartz.com

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

20 Shares
Share20
+1
Tweet