PS4 zmiażdży Xboksa One? “Konsola Sony zdobędzie 40 procent przewagi”

Strategy Analytics wieszczy PlayStation 4 świetlaną przyszłość.

Analitycy uważają, że PS4 jest na najlepszej drodze do tego, by powtórzyć sukces PlayStation 2 i Nintendo Wii.


Do końca 2018 roku Sony powinno sprzedać około 80 milionów egzemplarzy swojej najnowszej konsoli, podczas gdy Microsoft wyśle do naszych domów około 57 milionów Xboksa One – wynika z najnowszego raportu Strategy Analytics.

Specjaliści wspomnianej firmy uważają, że Sony bez najmniejszego problemu zwycięży w wojnie konsol, jeśli chodzi o sprzęt obecnej generacji. Japoński producent ma zdobyć nad amerykańskim konkurentem 40-procentową przewagę do końca 2018 roku.

Na jakiej podstawie wyciągnięto takie wnioski? Na łamach serwisu Gamesindustry – który przytacza wnioski z raportu – możemy przeczytać, że analitycy wzięli pod uwagę m.in. liczbę sprzedanych konsol w ciągu pierwszych 12 miesięcy od premiery. Wynik PS4 (18,5 mln) znacznie przebił wynik poprzedniej generacji (PS3 – 10,5 mln) i jest bardzo bliski liczbie sprzedanych w pierwszym roku konsol PS2 – 20,1 mln.

A jak jest w przypadku konsol Microsoftu? Co prawda Xbox One (12,4 mln) wykręcił w pierwszym roku lepszy wynik od X360 (10,4 mln), lecz nadal daleko tym platformom do liczb, które prezentuje Sony.

Nintendo Wii U wypada na tle głównych graczy strasznie blado. Analitycy wróżą tej konsoli drugie życie, lecz nie przypuszczają, by kiedykolwiek zagroziła królom parkietu.

Sprzedaż-konsol---prognozy

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

32 Shares
Share32
+1
Tweet