Diuna powraca jako serial. Przez świetny zwiastun już nie mogę się doczekać

Diuna: Proroctwo to serialowa wersja hitu | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Diuna: Proroctwo to nowy serial HBO Max, który stanowić ma prequel filmowej serii. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun, który zapowiada filmową jakość.

Jeśli nie możecie doczekać się debiutu Diuny 2 w HBO Max, to mam dla Was dobrą wiadomość, bo film dostał oficjalną datę premiery w streamingu. To jednak nie koniec, gdyż fani otrzymają również poboczny projekt.

Diuna: Proroctwo na pierwszym zwiastunie

Diuna to nie tylko “główny” cykl Franka Herberta, ale również mnóstwo pobocznych historii, a nawet gigantyczne możliwości na rozwój. Nic dziwnego, że powstaje trzecia część od Denisa Villeneuve’a, a także gra wideo. No i jest jeszcze serial. Ten otrzymał pierwszy zwiastun, który zapowiada o wiele lepszą produkcję, niż moglibyście sądzić. Szykuje się kolejny hicior na miarę Gry o Tron?

Tego jeszcze nie wiemy, ale trailer dość dobitnie pokazuje, że jakość stoi tu na najwyższym poziomie, a całość wygląda w zasadzie tak dobrze, jak Hollywoodzka wersja z kin. Sam scenariusz wzorowany jest na powieści “Zgromadzenie żeńskie z Diuny” Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Całość rozgrywka się na 10 000 lat przed historią Paula Atrydy.

Historia opowiada o odważnych i ambitnych siostrach Valyi i Tuli Harkonnen, które pragną przywrócić kluczową rolę swej rodzinie. Walczą z wielkim zagrożeniem, zakładając legendarny zakon Bene Gesserit. Wyastępują tu m.in. Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston czy Chloe Lea. Showrunnerkami produkcji zostały Alison Schapker (autorka scenariusza) oraz Anna Foerster (reżyserka kilku odcinków).

Diuna: Proroctwo zadebiutuje jesienią 2024 roku na platformie Max.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie