Dune: Awakening wygląda ślicznie. Growa Diuna na Unreal Engine 5 kusi rozgrywką

Dune: Awakening wygląda ślicznie. Gra na gameplayu | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dune: Awakening to growa wersja kultowego uniwersum science-fiction, które teraz przeżywa odrodzenie za sprawą kinowego hitu. Oto gameplay.

Grową wersję Diuny zapowiedziano już jakiś czas temu. Za projekt odpowiada Funcom, czyli specjaliści od przekuwania cenionych uniwersów w popularne gry survival. Bo tym właśnie będzie nowa gra wideo osadzona w tym uniwersum, co zapewne nie ucieszy wszystkich. Niemniej trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę wybornie!

Dune: Awakening zachwyca

Nowy gameplay ma jednoznacznie udowodnić, że gra zachwyci oprawą. Na razie są to jednak fragmenty reklamowe przed premierą, także polecam poczekać do konkretnych pokazów rozgrywki. Niemniej tytuł ten korzysta z Unreal Engine 5, wraz ze wsparciem Nanite i Lumen. Słowem: graficznie będzie pięknie.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na udoskonalaniu naszej postaci, craftingu, elementach survival, walce i pozyskiwaniu Melanżu – najcienniejszego zasobu w galaktyce. Dokonamy tego wspólnie lub ze znajomymi (albo obcymi). Założymy gildię, a po odpowiednim nią zarządzaniu wejdziemy nawet w sojusz z wybranym z największych domów na Arrakis. Z pewnością gra skorzysta z popularności skrajnie dobrze przyjętego filmu, który od niedawna jest w kinach.

Na razie nie znamy dokładnej daty premiery gry. Na jej oficjalnej stronie można zapisywać się na zamknięte testy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie