Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Reakcja widzów na film Diuna była jednoznaczna. Seans został nagrodzony brawami

Miłośnicy prozy Franka Herberta mają powody do radości, kinowa Diuna zachwyca.

Na pokazach za zamkniętymi drzwiami (np. Chandler w Arizonie), miały miejsce testowe screeningi filmu. Zgromadzona została na nich widownia, w dużej mierze nie znająca uniwersum amerykańskiego pisarz science fiction. Mimo to produkcja zrobiła ogromne wrażenie, a średnia ocen wahała się w granicach 9/10.

Scenariusz koncentruje się wokół rodu Atrydów. Przybywa on na planetę Diuna, w celu pozyskania przyprawy, będącej najcenniejszą substancją na świecie.

Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, odpowiedzialny m.in. za filmy: Nowy początek, Pogorzelisko czy krótkometrażową pozycję – Kolejne Piętro. Wśród aktorów pojawią się zaś: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin czy Stellan Skarsgard.

Chociaż filmowa Diuna jest nieomal gotowa, to ze względu na sytuację epidemiczną, premiera została przesunięta. Film powinien trafić do kin 18 grudnia 2021 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się