Ostatni zwiastun Diuny zapowiada bardzo efektowne widowisko

Diuna - kadr
Filmy i seriale

Diuna do polskich kin już 22 października bieżącego roku. Wielkie widowisko Denisa Villeneuve otrzymało także ostatni, intensywny zwiastun.

Materiał to dwuminutowa prezentacja fantastycznych, zapierających dech krajobrazów, efektów specjalnych oraz zajawka wątków niektórych postaci. Dodatkowo możemy rzucić okiem na parę efektownych scen akcji. Nie zabrakło też słynnego, ogromnego czerwia pustyni.

Film został już nawet oceniony przez pierwszych krytyków. Diuna cieszy się wynikiem 89% w serwisie Rotten Tomatoes, co zwiastuje bardzo przyzwoity seans. Polscy krytycy filmowi również oceniają widowisko pozytywnie. Nie oczekujcie jednak absolutnie wybitnego dzieła – to po prostu bardzo udany film, który nie zapowiada się jednak na coś przełomowego.

W rolach głównych zobaczymy Timothee Chalameta, Rebeccę Ferguson, Jasona Momoę, Stellana Skarsgarda oraz Oscara Isaaca. Za scenariusz, poza Villeneuve odpowiadają Eric Roth oraz Jon Spaiths.

Diunę obejrzymy tylko w kinach. Trafi też na HBO Max, co oznacza, że w późniejszym terminie ma szansę zawitać także na HBO GO. Na potwierdzenie tej wieści musimy jednak jeszcze poczekać, bowiem debiut na platformie w Polsce równie dobrze może odbyć się nawet nieco wcześniej. Wszystko zależy od decyzji dystrybutora.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie