Zwalniają pracowników, bo „gracze chcą tylko sequeli i remasterów”, więc tylko je będą wydawać

Gracze wolą sequeli i remasterów, więc tylko to robimy - mówi Digital Bros
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Digital Bros, spółka macierzysta 505 Games zwalnia pracowników, bo gracze wolą tylko sequele i remastery i muszą zmienić strategię.

Doprawdy od lat nie mogę doczekać się na całkowicie nowe IP, coś odważnego i coś, co może okazać się zbawieniem dla branży… a tu nagle przychodzi Digital Bros, całe na biało, tłumacząc, że gracze niczego takiego nie chcą. No nie wiem, może faktycznie jestem jedyny? Dajcie znać w komentarzach, czy zadowalają Was rzeczy, które już znacie, czy raczej macie faktycznie ochotę na coś nowego.

505 Games i Digital Bros

W każdym razie Digital Bros nie jest zbyt znaną firmą w świecie gamingowym. Powiązane z nią spółki to już inna para kaloszy. 505 Games to znany producent i wydawca wielu gier, w tym m.in. Death Stranding, Ghostrunner czy Control. Ich spółka macierzysta postanowiła zwolnić 30% pracowników. Czemu? W ramach adaptacji do nowej strategii wydawniczej.

Rynek gier wideo ewoluował od czasu pandemii, aby być bardziej selektywnym pod względem nowych gier, a konsumenci coraz częściej powracają do dobrze ugruntowanych własności intelektualnych i grają w te same gry przez dłuższy czas. Strategia Digital Bros musiała dostosować się do tego nowego i ewoluującego scenariusza konkurencyjnego i skoncentruje swoje wysiłki na wydawaniu sequeli i nowych wersji wcześniej udanych i uznanych gier, z ograniczoną liczbą nowych produkcji o większym budżecie.

– informuje DB (za PC Gamer)

Firma chce zapewnić „maksymalną wydajność operacyjną”, a odprawa części pracowników ma w tym pomóc. Teraz spółka chce skupiać się na kontynuowanie ustabilizowanych marek i odświeżaniu tych starszych. Tylko jakimi IP dysponują? Jak wspomniałem – Death Stranding, Control, Hawken, Bloodstained: Ritual of the Night, a także są większościowymi udziałowcami studia Starbreeze, twórców PayDay.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie