Polski Ghostrunner 2 otrzymał pierwsze noty. Mamy hit czy kit?

Ghostrunner 2
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Czekacie na premierę Ghostrunner 2? Gra studia One More Level już za kilka dni ujrzy światło dziennie. Do tego czasu mamy okazję zapoznać się z pierwszymi ocenami produkcji. Te są mieszane, choć znalazło się wśród nich kilka dużych pozytywów. Jak recenzenci podeszli do tytułu i czy czeka nas hit, czy może premiera, która przejdzie bez większego echa? Sprawdźmy to.

Pierwsze oceny gry Ghostrunner 2 już w sieci

Część recenzentów miała już okazję zapoznać się z grą Ghostrunner 2. Kontynuacja całkiem niezłej produkcji zapowiadała się ciekawie, choć nie było mowy o hitowej premierze pokroju Spider-Mana 2 czy wydanego we wrześniu Starfield. Nie oznacza to oczywiście, że tytuł nie jest godzine uwagi. Sprawdźmy, jak prezentuje się średnia ocen na najpopularniejszym serwisie agregującym noty i oceny wystawiane grą.

Pierwszy rzut oka na stronę gry na Metacriticu sugeruje, że jest doprawdy nieźle. Na podstawie 32 wystawionych not średnia wynosi w tym momencie 80 punktów na 100. To doprawdy przyzwoity wynik, wszak dla przykładu wydana niedawno gra Lords of the Fallen miała tych punktów widocznie mniej. Mowa jednak o wersji na PlayStation 5, choć pozostałe platformy prezentują podobny wynik. Wersja na PC też ma 80 punktów, podczas gdy noty konsolowe średnio wynoszą 78 oczek. Oto przykładowe oceny:

  • DualShockers – 9,5/10
  • God is a Geek – 9/10
  • Game Informer – 8,5/10
  • GameSpew – 8/10
  • Metro GameCentral – 7/10
  • Push Square – 6/10
  • PlayStation Universe – 6/10

72% ocen to noty pozytywne, mieszane stanowią jedynie 28%. Co warto odnotować, brak jest recenzji jednoznacznie negatywnych, a nawet najniższe z not oscylują w granicach 6 do 7 oczek w skali dziesiętnej. I jest to doprawdy świetna wiadomość, bo w dniu premiery najpewniej otrzymamy dobrej jakości produkt. Nie każda gra musi być wszak kandydatką do otrzymania tytułu roku i dekady.

Premiera Ghostrunner 2 już 26 października. Gra będzie dostępna na PC, jak również na konsolach najnowszej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wersję pecetową możecie kupić np. na Steam. Co istotne, tytuł nie został wyceniony jak gra AAA — za preorder w wersji cyfrowej trzeba zapłacić 179 zł, co jest uczciwą ceną.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie