Znamy cenę przepustki sezonowej do Diablo IV. Jeden battle pass na 3 miesiące

Diablo IV - znamy cenę przepustki sezonowej. Nie za drogo?
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Najwięksi fani Diablo IV będą mogli zdecydować się na przepustkę sezonową. Gra-usługa przedstawi nieszczególnie wygórowane ceny, ale należy pamiętać, że battle pass zmieniać się ma co 3 miesiące.

Blizzard szykuje potencjalny hit, który może nieźle namieszać. O Diablo IV jestem w większości spokojny, a przynajmniej uspokoiły mnie zaprezentowane do tej pory materiały. Jak dla mnie produkcja zapowiada się na nie tylko przełomowego hack’n’slasha, ale i olbrzymi i odważny krok w przód dla całego cyklu. Wyrokować na razie nie mogę, ale jednak w tym wszystkich zachwytach pojawiła się przysłowiowa łyżka dziegciu. Otóż ma to być gra-usługa, co z pewnością nie spodoba się wielu fanom marki.

Diablo IV – jaka cena przepustki sezonowej?

Zaskoczenia w tej decyzji nie ma, bo Blizzard najpewniej chce rozwijać swoją produkcję przez wiele lat. Oby jednak nie skończyło się jak Diablo Immortal… Mobilny hit wkurzył sporą liczbę graczy, bo gra głównie opiera się na mikrotransakcjach. To jednak tytuł mobilny, a deweloperzy zapewniali, że za prawdziwe pieniądze w czwartej części dostaniemy jedynie przedmioty kosmetyczne. Czas pokaże, czy nie złamią tej obietnicy.

Niemniej w najnowszym filmiku na kanale Diablo o systemie mikrotransakcji wypowiada się m.in. Adam Fletcher, specjalista ds. kontaktów ze społecznością. Wyjawił, iż cena przepustki wynosi 10 dolarów, czyli około 45-50 zł. Jeden battle pass starcza na jeden sezon, który trwa 3 miesiące. Najwięksi fani będą więc musieli liczyć się z wydaniem pieniędzy nie tylko na samą grę, ale również po te 50 złotych co kwartał. W środku mamy rzekomo znaleźć wyłącznie przedmioty kosmetyczne. Pojawi się, oczywiście, darmowa wersja, ale raczej nie liczyłbym na sporo atrakcji w niej zawartych.

Cena 10 dolarów może wydawać się dość wysoka, jak na 3 miesiące, na jakie starczają. Mimo to Blizzard chyba już przyzwyczaił nas do tego pułapu cenowego. Identyczną kwotę kosztuje battle pass do kontrowersyjnego Overwatch 2. Mobilne Diablo Immortal ma przepustkę za 5 dolarów, ale jej „lepsza” wersja to już cena rzędu 15 dolarów. Zapewne „czwórka” również pozwoli na kupno droższej wersji, aby automatycznie osiągnąć konkretny poziom przepustki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie