Diablo 4 – beta w 2020, dodatkowe dwie klasy postaci (pogłoska)

0 komentarzy

Kilka dni temu Blizzard oficjalnie zapowiedział Diablo 4, informując o trzech klasach postaci. Niedługo zostaną prawdopodobnie ogłoszone dwie dodatkowe.

Czwarta odsłona kultowego cyklu została zapowiedziana podczas tegorocznego BlizzConu. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy Diablo będzie czerpał garściami z rozwiązań zastosowanych w drugiej części serii. Na początku Blizzard chciał stworzyć jedynie remaster Diablo 2, ale sprawa została przemyślana i stwierdzono, że chyba lepiej będzie „całkowicie zresetować” franczyzę.

Tytuł ma być oczywiście mroczniejszy i dużo bardziej naturalistyczny od poprzedniczek. W lipcu użytkownik o pseudonimie Gorelight opublikował na forum Reddit garść nieoficjalnych informacji dotyczących czwartej części gry, które popularność i częściowe potwierdzenie zyskują właśnie teraz, przy okazji oficjalnej zapowiedzi Diablo 4.

Data premiery i dwie (lub trzy) dodatkowe klasy

Oficjalne potwierdzenie zyskały takie informacje od użytkownika, jak klasy postaci, mroczny klimat czy system combosów. Blizzard poinformował o pięciu klasach postaci, ujawniając trzy: czarodziejkę, druida i barbarzyńcę. Opisujemy je tutaj. Według wieści od Gorelighta, do tej wspaniałej trójki dołączy również paladyn i amazonka, a po premierze gry także nekromanta. Są to jednak, tak jak zaznaczyliśmy na początku, jedynie nieoficjalne wiadomości. Na potwierdzenie obecności tych dwóch (a właściwie trzech) klas w grze przez twórcę trzeba będzie poczekać.

Z pogłoski wynika także, że beta Diablo 4 ujrzy światło dzienne w 2020 roku, a premiera tytułu planowana jest na rok kolejny (prawdopodobnie jego początek). Ta informacja również wymaga oficjalnego potwierdzenia. Gra ma być wydana na PS4, Xbox One i PC.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się