Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

BlizzCon przechodzi do wirtualnej przestrzeni. Na stałe?

Kolejne pokłosie koronawirusa w branży gier. Jedno z najpopularniejszych wydarzeń, czyli BlizzCon przeniesione zostaje do sieci.

Z powodu pandemii COVID-19, BlizzCon 2020 został odwołany, podobnie jak wiele innych tego rodzaju konwentów, oczywiście wszystko w interesie zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Blizzard mówił wcześniej o możliwości interakcji z fanami za pośrednictwem internetu i już teraz wiemy, że wirtualne wydarzenie odbędzie się na początku 2021 roku.

Zostało to potwierdzone w niedawnym raporcie finansowym Activision, przygotowanym przez prezesa Blizzarda J. Allena Bracka. Brack zauważył, że: „Planujemy skierować ducha BlizzConu do wirtualnego wydarzenia na początku przyszłego roku. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że mamy pełną pasji i zaangażowaną społeczność, która nie może się doczekać tego, co tworzymy i nad czym pracujemy. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się tym, nad czym pracowały zespoły.

BlizzCon jest zwykle miejscem ważnych ogłoszeń dotyczących nadchodzących tytułów firmy – na przykład w zeszłorocznym programie zapowiedziano Diablo 4 i Overwatch 2. Jednak Blizzard organizuje w jego ramach również turnieje, konkursy cosplay i panele dyskusyjne. Ciekawe na ile uda się te wszystkie atrakcje przenieść do wirtualnej przestrzeni. Kto wie też, czy impreza nie będzie zorganizowana w drodze kompromisu, czyli z mniejszą liczbą osób na miejscu plus częściowo online. Gracze natomiast z pewnością czekają na ważne ogłoszenia dotyczące Diablo 4 i Overwatch 2, jak chociażby daty wydania.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się