Deponia trafi na PlayStation 3

Już tego lata właściciele konsol będą mogli wypróbować świetną przygodówkę znaną z PC.

Tytuł dostępny będzie w ramach dystrybucji cyfrowej, przy czym nie wiadomo czy dwie kolejne części także zawitają na platformę firmy Sony. Konwersja ma być dostosowana do obsługi kontrolera, co wpłynie na sterownie postacią i wygląd interfejsu.


Głównym bohaterem gry jest Rufus, egocentryk myślący tylko o sobie. Chociaż na samym początku protagonista może wydawać się nam antypatyczny, to z czasem powinien wzbudzić sympatię większości graczy. Cechą wyróżniającą produkcję jest wciągająca i zaskakująca historia, pełna wielu zwrotów akcji. Naszym zadaniem będzie udzielenie pomocy urokliwej niewiaście o imieniu Goal, która spadła z latającego miasta unoszącego się nad tytułową planetą – Deponią.

Szczególne wrażenie robi pięknie rysowana grafika, a także ciekawie zaprojektowany świat gry, pełen wielu zróżnicowanych lokacji. Gra inspirowana jest słynną książką Świat Dysku, więc miłośnicy Therry’ego Pratchetta szczególnie powinni się zainteresować omawianym tytułem.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet