Demon’s Souls Remake może nie działać w 4K

Demon’s Souls Remake może nie działać w 4K
Newsy PS5

Istnieje szansa, że Demon’s Souls Remake nie będzie tak piękne, jak byśmy tego oczekiwali. Digital Foundry zaniepokoiło graczy swoją analizą.

Zapowiedź odświeżonego Demon’s Souls bardzo ucieszyła fanów gier soulslike. Podobnie jak w przypadku innych tytułów ekskluzywnych, fani Sony liczyli nie tylko na świetną rozgrywkę, ale też przepiękną oprawę. Choć gra w istocie prezentuje się doskonale, to może rozczarować niektóre osoby.

Digital Foundry donosi, że gra może nie wspierać rozdzielczości 4K. W rezultacie Demon’s Souls Remake miałoby działać w „jedynie” 1440p i 60 klatkach na sekundę. Ponieważ 4K wciąż nie jest standardem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać wsparcie rozdzielczości w późniejszych łatkach. Mimo wszystko część posiadaczy ekranów z wyższej półki może być mocno rozczarowana.

Warto wstrzymać się z przedwczesnym osądem. Do premiery gry pozostały prawie dwa miesiące i twórcy mogli wstrzymać się z pokazaniem Demon’s Souls Remake w wysokiej rozdzielczości dopóki nie zostanie ono w pełni zoptymalizowane. Na potwierdzenie lub zdementowanie tych informacji będziemy musieli poczekać.

Choć 1440p nie odbiega o lata świetlne od 4K, to tego typu doniesienia mocno rozmywają obraz „potężnej, nowej generacji”. Kupując nową konsolę gracze liczą na znaczne podniesienie jakości zabawy i to właśnie ono powinno być dla producentów priorytetem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie