Demo P.T. odtworzone na PC? Grywalne i do pobrania, choć to tylko namiastka całości

P.T. zniknęło i nie powróci. Chyba, że wezmą się za to fani, próbujący odtworzyć choćby w małej części niesamowity klimat, który mogliśmy przeżyć w ściągniętym z PS Store projekcie.

Historię dema P.T. – zwiastującego skasowane Silent Hills – zna chyba każdy gracz, który interesuje się choćby trochę tym, co dzieje się w branży. Nie będziemy się zatem powtarzać i od razu przejdziemy do konkretów.

Jeden z fanów postanowił odtworzyć fragmencik z demo P.T., zakładając pierwotnie, że zrobi po prostu podobny korytarz, bez dźwięków oraz animacji. Na początek włączył wersję demonstracyjną P.T. na PlayStation 4 i za pomocą funkcji Share napstrykał jak najwięcej screenów, które przesyłał na Twittera. Później zaczęło się programowanie. Ponoć najwięcej czasu zajęło odtworzenie… poskręcanego przewodu telefonicznego. Nie łatwo było również zrobić model Lisy, którą spotykamy w mrocznym korytarzu.


Następnie przyszła pora na dodanie efektów, dźwięku i animacji. Całość pochłonęła 104 godziny pracy. I co z tego wyszło? Oczywiście nie mamy do czynienia z pełnym odwzorowaniem dema P.T., lecz jedynie malutkim wycinkiem, który jednak prezentuje się naprawdę świetnie.

Poniżej screeny z fanowskiego projektu, a jeśli chcecie zagrać (do skończenia w dwie minuty), pliczek pobierzecie z tego miejsca. Naprawdę warto! Ja się skusiłem i nie żałuję.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 Shares
Share16
+1
Tweet