Demo Resident Evil 7 zgapione z dema P.T.? Capcom na to…

Demo Resident Evil 7 zgapione z dema P.T.? Capcom na to…
Newsy PC PS4 XOne

Też uważacie, że pomiędzy obiema wersjami demonstracyjnymi jest podobieństwo?

Opuszczony dom, strachy wyskakujące z przysłowiowej szafy i widok z oczu postaci. Kiedy Konami ujawniło demo P.T. zwiastujące nadejście Silent Hills, wielu graczy było pod wielkim wrażeniem. Później srogo się zawiedliśmy, ponieważ projekt został anulowany a odpowiedzialny za niego Hideo Kojima pokłócił się z Konami i jak wiemy, jest obecnie związany z Sony, tworząc na PlayStation 4 tajemniczy jeszcze pod wieloma względami tytuł Death Stranding.

Napaleni na doznania, jakie zapewniało demo P.T., z zainteresowaniem przyglądaliśmy się pierwszej prezentacji Resident Evil 7. Nadchodząca odsłona serii będzie posiadała sporą nowość – widok z oczu postaci. Posiadacze PS4 dostali demo siódemki i wielu z nich skwitowało wszystko zdaniem: niezłe, prawie jak P.T. Sam słyszałem takie głosy i nie raz spotkałem się ze stwierdzeniem, że Capcom mogło inspirować się produktem Konami przygotowując Resident Evil 7.

Jeśli sądzicie, że rzeczywiście tak było, pora sprostować swoje przekonania. – Kiedy P.T. zostało pokazane, pracowaliśmy już nad swoją grą i byliśmy naprawdę zaskoczeni prezentacją Konami – przyznał na łamach brytyjskiego Eurogamera producent Masachika Kawata. – Użyliśmy perspektywy pierwszej osoby, zanim ktokolwiek ujrzał P.T., zatem to nie było tak, że podpatrzyliśmy i zrobiliśmy tak samo – dodaje reżyser Koshi Nakanishi.

Deweloperzy zaznaczają jednak, że widząc reakcję graczy na demo P.T. byli z niej zadowoleni i utwierdzili się w przekonaniu, że obrany przez nich kierunek jest jak najbardziej słuszny. też tak uważacie? Przypominamy, że Resident Evil 7 pojawi się 24 stycznie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

P.T. vs. Resident Evil 7 – porównanie sposobów straszenia

Zarówno demo P.T. jak i demo Resident Evil 7 jest na swój sposób straszne, choć w tym pierwszym tytule mamy jednak o wiele większą psychozę. YouTube’r posługujący się nickiem Cycu1 postanowił zmontować już jakiś czas temu ciekawe porównanie, w którym możemy zobaczyć, jak twórcy obu tytułów próbują przestraszyć graczy. Który sposób bardziej Wam odpowiada?

Demo Resident Evil 7 może pochwalić się ogromną popularnością w PS Store. Capcom podawało na początku lipca, że wersja demonstracyjna została pobrana około 2 milionów razy. Nie wszystkim przypadło jednak do gustu nowe oblicze popularnej serii. Twórcy gry uspokajają jednak, że wersja demonstracyjna Resident Evil 7 nie jest wycinkiem gry i nie pokazuje nawet bohatera, którego losy mamy śledzić w pełnej wersji tytułu. Mówiąc wprost – demo to oderwany od całości niezależny twór i nie należy na jego podstawie wyciągać wniosków co do ostatecznego kształtu Resident Evil 7.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie