Zapowiedziano dość nieoczekiwany spin-off Dead Space: Deep Cover

Dead Space: Deep Cover - zapowiedziano nieoczekiwany spin-off
Newsy Rozrywka

Tego nikt się nie spodziewał, ale nawet najwięksi fani Dead Space mogą poczuć się rozczarowani. Zapowiedziano podcast, który ma przerazić graczy.

Gdy myśleliście, że nic już Was nie zaskoczy – przybywają takie oto wieści. Portal Bloody Disgusting wraz z Cineverse oraz Electronic Arts stworzą oparty na scenariuszu podcast osadzony w uwielbianym świecie Dead Space. Ja wiem, co myślicie – “pierdoła”. Niby tak, ale z drugiej strony to kolejny sygnał, że EA mocno wierzy w tę markę i po latach zapomnienia firma nie spocznie wyłącznie na świetnie przyjętym remake’u.

Jak donosi Bloody Disgusting, będzie to “zupełnie nowa historia osadzona w niebezpiecznym uniwersum gier Dead Space, serii survival horrorów znanej z intensywnej rozgrywki i klimatycznej fabuły”. Fabuła ma koncentrować się na dziennikarce Emmeline Ayubie, która wyrusza na poszukiwanie swojej siostry. Ta, jak się okazuje, dołączyła do lokalnego kościoła Unitologów. Zapewne spodziewacie się, że odkrycie to i dalsze zgłebianie sprawy doprowadzi do kosmicznej grozy. Scenariusz podcastu opracuje Ben Counter znany ze swojego udziału w rozszerzeniu uniwersum Warhammer 40k.

Podcast ma być dostępny m.in. na Spotify i Apple Podcasts. Na marginesie zaznaczę tylko, że inne serie od Bloody FM cieszą się za granicą sporym zainteresowaniem; nierzadko prezentują zaskakująco solidne wykonanie wraz ze wciągającym scenariuszem. Wiem jednak, że dla wielu to nie wystarczy, bo chcielibyście zagrać w nowe Dead Space. Ja też, uwierzcie mi, ja też. Na szczęście zapowiedź podcastu tylko podkreśla znaczenie marki w portfolio EA. Sugeruje to, że dostaniemy więcej gier z tego cyklu. Ba, podobno szykuje się nawet film

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie