Film Dead Space powstaje? John Carpenter chyba się wygadał

Film Dead Space powstaje - tak sugeruje John Carpenter
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Wychodzi na to, że film Dead Space może faktycznie powstawać. O całej sprawie wygadał się legendarny John Carpenter, który od lat marzył o ekranizacji tej gry.

EA niegdyś wiązało spore nadzieje z marką Dead Space. W końcu oprócz gier dostaliśmy także komiksy, a nawet film animowany. Co z pełnym metrażem?

Film Dead Space może i powstaje, ale…

Legendarny reżyser horrorów, choć nie tylko, od zawsze jest zatwardziałym graczem. Głośno o nim i potencjalnym filmie Dead Space zrobiło się w ubiegłym roku. Wtedy bowiem stwierdził w wywiadzie, że jest wielkim fanem serii. Podkreślił, że przeszedł każdą i je uwielbia, nawet “z tą grą akcji”, którą jest kontrowersyjna trzecia część.

Wtedy reżyser podkreślił także, że bardzo chciałby stworzyć film Dead Space. Wielu fanów odebrało to na opak i stwierdziło, że jest taka możliwość. Oczywiście należy to jedynie traktować jako jedno z marzeń Carpentera, a nie jakiekolwiek zapewnienie. Do sytuacji odniósł się niedawno, w trakcie wywiadu dla Variety.

Nie, nie, nie. Nie mogę uwierzyć, jak to się rozprzestrzeniło. Jestem wielkim fanem gier wideo, więc grałem we wszystkie gry. Byłem na dole, patrząc na nowe kamery cyfrowe, RED, i zdarzyło mi się wspomnieć im, że chciałbym zrobić film Dead Space. To się rozeszło i wszyscy mówili: “Och, kiedy to zrobisz?” Nie zrobię tego. Myślę, że mają już zaangażowanego innego reżysera. I nie poprosili mnie o to. Więc dopóki ktoś mnie nie poprosi, nie zrobiłbym tego. Ale w styczniu wychodzi nowa wersja gry wideo Dead Space i ja tam jestem.

– wyjaśnił John Carpenter

Na szczególną uwagę zasługuje zdanie “myślę, że mają już zaangażowanego innego reżysera”. Brzmi to trochę tak, jakby film Dead Space miał faktycznie powstać, ale bez Carpentera. Z drugiej jednak strony cała wypowiedź pozbawiona jest szczegółów i brzmi raczej jak domysły. Także w żaden sposób nie należy tego traktować jako zapewnienia. Być może jednak reżyser coś faktycznie wie i przez przypadek się wygadał?

W tym miesiącu debiutuje remake uwielbianej pierwszej części serii. Gra otrzymała niedawno nowy zwiastun z okazji rychłej premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie