EA jest ciekawe, czy chcielibyście zagrać w remake’i Dead Space 2 i 3

Dead Space 2 i 3 dostaną remake? EA zadało ciekawe pytanie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Electronic Arts zadało graczom bardzo ciekawe pytanie. Firma jest ciekawa, czy gracze chętnie przyjęliby remake’i Dead Space 2 i 3. Hm…

Dead Space Remake okazało się udanym wskrzeszeniem legendy survival horroru. EA, także z powodu remake’ów serii Resident Evil od Capcomu, postanowiło powrócić do marki, która niegdyś przerażała chyba każdego fana grozy i science-fiction. Zespół Motive wydał naprawdę świetne odświeżenie, którego jest jednocześnie wierne oryginałowi, ale też wprowadza sporo oczekiwanych zmian i ulepszeń.

Od razu pojawiły się pytania “czy doczekamy się remake’u DS2?”. To o tyle ciekawe, że twórcy już wcześniej sugerowali taką możliwość. Teraz jest to niemal pewne, choć wszystko zależy od graczy. EA najwyraźniej nie mogło się zdecydować, czy warto inwestować w serię, więc zapytała o to graczy. Korporacja rozesłała ankiety z pytania dotyczącymi tego, jak chętnie chcielibyśmy zagrać w remake Dead Space 2 i 3.

To oczywiście jeszcze niczego nie potwierdza. Mimo wszystko wygląda na to, że Motive nie będzie się nudzić i przyszłość marki leży w ich rękach. Co bardzo mnie cieszy, bo akurat DS2 uznaję za jeden z najlepszych horrorów w historii, a zarazem jest to jedna z moich ulubionych gier. Choć nie wszyscy fani “jedynki” równie mocno docenili “dwójkę”, osobiście ją kocham. No i lubię też “trójkę”, choć na tą spadła dość zasłużona krytyka. Z drugiej strony nie sposób odnieść wrażenia, że fani najbardziej chcieliby… po prostu nową część. Może za wiele lat?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie